تاریخ درج خبر : 1394/07/09
کد خبر : ۵۱۹۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد فاقد هرگونه آزاد راه است

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شاخص‎‌های این استان برای احداث آزاد راه، گفت: این استان فاقد هرگونه آزاد راه است.

حسن فدایی اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن شاخص‌های لازم برای احداث آزاد راه “بهبهان، گچساران، بابامیدان، یاسوج، سمیرم، اصفهان” و همچنین ” یاسوج، اقلید (الطریق الرضا)” هم اکنون فاقد هرگونه آزاد راه است.

وی عنوان کرد: هم اکنون در این استان 6 هزار و 548 کیلومتر راه ارتباطی وجود دارد که از این میزان 90 کیلومتر بزرگراه، 1 هزار و 743 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 4 هزار و 715 کیلومتر راه روستایی است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: اغلب راه‌های موجود در این استان به میمنت نظام جمهوری اسلامی و در طول 37 سال گذشته احداث و به بهره‌برداری رسیده است.

فدایی مهمترین پروژه جاده سازی در دست ساخت این استان را  محور ” پاتاوه-دهدشت” به طول 138 کیلومتر عنوان کرد و افزود: با وجود 24 سال از کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی این پروژه توسط مقام معظم رهبری در خردادماه 93 ولی به دلیل کمبود اعتبار و سخت‌گذر بودن مناطق تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز مرکز چندین شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله دنا، لنده و چرام فاقد راه اصلی مناسب است، بیان کرد: طول کل بزرگراه‌های این استان تا سال 92 دیعنی قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها 50 کیلومتر بوده است.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد