تاریخ درج خبر : 1394/07/09
کد خبر : ۵۱۹۰۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری 2 شکارچی متخلف در دشت مداب بویراحمد

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری دو شکارچی متخلف در دشت مداب بویراحمد خبر داد.

 

عطا پور‌شیرزاد از دستگیری متخلفین شکار کبک در این شهر خبر داد و اظهار کرد: جلوگیری از شکار غیرمجاز در مناطق حفاظت شده از مهم‌ترین اولویت‌های محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تحقیقات برای شناسایی نفر سوم همچنان ادامه دارد، گفت: دو نفر از متخلفین به همراه یک قبضه اسلحه ساچمه‌زنی و لاشه 12 قطعه کبک شکار شده دستگیر و نفر سوم به همراه یک قبضه اسلحه دیگر متواری شد.

وی افزود: طی تماس تلفنی مردمی به سامانه 1540 این اداره مبنی بر صدای شلیک چندین گلوله در منطقه شکار ممنوع دشت‌ مداب، ماموران یگان حفاظت شهرستان بویراحمد فورا به محل اعزام می‌شوند که حین کنترل منطقه با سه شکارچی مواجه می‌شوند.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، جریمه حقوقی شکار هر قطعه کبک را 2 میلیون ریال دانست و گفت: محیط‌بانان جهت اعمال قانون با متخلفین وارد عمل می‌شوند اما متخلفین با مشاهده ماموران متواری می‌شوند.

پورشیرزاد به ارسال پرونده به دادسرای شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: برای متخلفین پرونده‌ای تشکیل و به همراه آلات مکشوفه به مراجع قضایی ارسال شد.

این مسئول با بیان موقعیت جغرافیایی این منطقه حفاظت شده، افزود: دشت مداب در منطقه خرم‌ناز از مناطق شکار ممنوع استان کهگیلویه و بویراحمد و در شمال شرقی یاسوج با مساحتی بالغ بر 19 هزار و 935 هکتار قرار دارد.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وسعت زیاد مناطق حفاظت شده در این فصل از سال شاهد شکارچیان زیادی در این مناطق هستیم که مأموران محیط زیست و محیط‌بانان در همه نقاط استان مستقر و در حال کنترل و نظارت بر مناطق حفاظت‌شده هستند.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد