تاریخ درج خبر : 1394/07/11
کد خبر : ۵۱۹۱۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد :

پرونده عاطفه دختر 17 ساله هنوز باز است؛ افزایش ده درصدی نزاع دسته جمعی

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزاع دسته جمعی در این استان 10 درصد افزایش داشته است.

سردار غلامعباس غلامزاده در جمع خبرنگاران افزود: نزاع دسته جمعی طی سه ماهه اول امسال با شیب تند افزایش 20 درصدی داشت.

وی اظهارکرد: پایین بودن آستانه تحمل، اختلافات خانوادگی، مسایل زناشویی و فامیلی، اختلافات گذشته و احساس کمبود در برخی موارد و همچنین مشکلات فرهنگی از مهمترین دلایل نزاع دسته جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عدم کنترل یک نزاع فردی و کوچک باعث بوجود آمدن نزاع دسته جمعی می شود.

خودکشی و دگر کُشی با اسحله صورت می گیرد

سردار غلامزاده تصریح کرد: در زمینه تیراندازی و استفاده از اسلحه در عروسی و مراسم عزا در این استان کارهای فرهنگی صورت گرفته است و در همین راستا مستندی تهیه شده که در هفته نیروی انتظامی از شبکه دنا پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: ساماندهی اسلحه های مجاز و جمع آوری سلاح های غیر مجاز از برنامه های ما است و از ابتدای سال‌جاری تاکنون کشفیات اسلحه غیرمجاز در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در صورتی که مجازات ها در زمینه تیراندازی در عروسی و مراسم عزا بازدارنده باشد تأثیرگذار خواهد بود اما باید کار فرهنگی و فرهنگ سازی از سوی افراد صاحب تریبون در مساجد، مدارس و دانشگاهها نیز صورت گیرد که وجود اسحله احساس امنیت نمی کند.

سردار غلامزاده بیان کرد: باید اسلحه در این استان ساماندهی شود تا افرادی که صلاحیت نگهداری سلاح را ندارند، سلاح به دست نگیرند و سلاح نداشته باشند.

وی گفت: خودکشی توسط سلاح و دگر کُشی در نزاع ها با اسحله صورت می گیرد که با ساماندهی می توانیم جلوی این مسایل را بگیریم و کاهش دهیم.

80 درصد تصادفات کهگیلویه و بویراحمد در 30کیلومتری شهرها رخ می دهد

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: 80 درصد تصادفات استان کهگیلویه و بویراحمد در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد و در صورتی که این نقاط ایمن سازی و چهارخطه شوند بیشتر این مشکلات رفع و تصادفات کاهش می یابند که این استان در زمینه ایمن سازی و جاده های چهارخطه رتبه آخر کشور را دارد.

برخی زیرساختهای ترافیکی و شهری استان مشکل دارند

سردار غلامزاده تصریح کرد: برخی زیرساختهای ترافیکی و شهری استان از جمله حمل و نقل درون شهری، ناوگان عمومی، ساماندهی معابر، ایستگاههای تاکسی و اتوبوس، خط کشی خیابانها، استفاده از چراغ فرمان، ایجاد پل مکانیزه برای عابر پیاده، اصلاح هندسی برخی خیابانها مشکل دارند که باید متولیان امر و مسئولان مربوطه برای رفع آنها تلاش کنند.

وی ادامه داد: سامانه مانیتورینگ هوشمند این استان که می تواند برای کنترل مسایل ترافیکی و اجتماعی موثر باشد، نسبت به سایر استانهای کشور عقب تر است و نیازمند اعتبار است که امیدواریم با توجه و کمک مسئولان به جایگاه شایسته ای برسد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قانون گریزی در این استان زیاد است، عنوان کرد: پیاده رو فروشی و سد معبر از مهمترین مشکلات شهرهای استان بخصوص شهریاسوج است.

پرونده قتل دختر 17 ساله هنوز مفتوح است

سردار غلامزاده در خصوص پرونده قتل دختر 17 ساله اظهارکرد: پرونده قتل دختر ۱۷ ساله به نام عاطفه صالحی مقدم مقیم منطقه اکبرآباد شهر یاسوج که روز پنجشنبه، 30 بهمن ماه به قتل رسید، از نظر پلیس هنوز مفتوح است و نیازمند همکاری برخی افراد است.

وی خاطرنشان تأکید کرد: در انتخابات هفتم اسفندماه سالجاری ملاک ما قانون است و برای تأمین امنیت تجمعات و برنامه های دارای مجوز بعنوان عضو شورای تأمین استان به وظیفه خود عمل می کنیم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای ساماندهی و نظارت پاساژها، فروشگاهها و مغازه های شهرهای استان نیازمند همکاری و تعامل بیش از پیش اتاق اصناف هستیم.

سردار غلامزاده اضافه کرد: با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت استان طبق قانون و بصورت جدی برخورد می شود و برای ایجاد امنیت و ارامش مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد