تاریخ درج خبر : 1394/07/11
کد خبر : ۵۱۹۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح هادی در ۶۵ روستای کهگیلویه در دست اجرا است‌

رئیس بنیاد مسکن‌ کهگیلویه گفت: در حال حاضر طرح هادی در ۶۵ روستای این شهرستان در دست اجرا است.

سعید درخشیان اظهار داشت: نیمی از جمعیت شهرستان در روستاها زندگی می‌کنند و عدم رسیدگی به مشکلات روستاییان سبب مهاجرت آنها به شهر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث اعتبارات ماده 180 نیازمند اعتبار ویژه‌ای بودیم، بیان کرد: اعتبار 500 میلیون تومان از ماده 180 برای پروژه‌های نیمه تمام بنیاد مسکن اختصاص داده شد که مبلغ 80 میلیون تومان برای روستای طولیان در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه با بیان اینکه در شهرستان مشابه ما مانند گچساران نزدیک به 9 میلیارد برای انجام خدمات به روستاییان اختصاص داده شده است، افزود: در سال گذشته حتی یک ریال به بنیاد مسکن تخصیص داده نشد امسال نیز در ماده 180 اعتبار خاصی برای بنیاد مسکن در نظر گرفته نشده است.

درخشیان با اشاره به اینکه از 365 روستای شهرستان کهگیلویه، 177 روستا بالای 20 خانوار است٬ تصریح کرد: تاکنون طرح هادی 16 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به پایان رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه با بیان اینکه طرح هادی در 65 روستای شهرستان در حال اجرا و یا به پایان رسیده است، بیان کرد: اجرای طرح هادی در 35 روستا نیمه تمام و در بیش از 110 روستا هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است.

درخشیان با اشاره به اینکه اعتبارات استانی و نفت محدود است و تنها اعتباری که می‌تواند مشمول پروژه‌های روستایی نیمه تمام قرار گیرد اعتبار ماده 180 است، خاطرنشان کرد: اگر به ازای هر روستا به طور متوسط 500 میلیون در نظر بگیریم با اعتبارات موجود، اجرای طرح‌های هادی کل روستاهای بالای 20 خانوار سه دهه طول می‌کشد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    با سلام جناب مهندس درخشیان چرا طرح هادی روستاهای بزرگ که با لای 400خانواروجمعیتی بالای 1400نفردارند اجرا نمی شود؟چرابه بهانه های مختلف اجرای طرح هادی این روستاهها را رد می کنید؟اگه نگران مهاجرت روستانشینان هستید چرا به فکر مهاجرفرست بودن روستاهای بزرگ نیستی ؟بیایید روستاهای بزرگ که درآینده خالی از سکنه خواهند شد نجات دهید.

پربازديد