تاریخ درج خبر : 1394/07/11
کد خبر : ۵۱۹۱۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نیاز منطقه محروم زیلایی به 10 مدرسه پیش‌ساخته

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد از نیاز مبرم منطقه محروم زیلایی به 10 مدرسه پیش‌ساخته خبر داد.

اسماعیل رضایی امروز  با اشاره به برنامه‌های خوب آموزش و پرورش عشایر برای بازگشایی مدارس در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تمام سعی ما به این بود که با وجود کمبودهایی که داشتیم سال تحصیلی در خور شأنی را برای دانش‌آموزان عشایری استان فراهم کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری استان با بیان اینکه این دانش‌آموزان بهترین و بااستعدادترین دانش‌آموزان در کل استان به شمار می‌روند، افزود: تجربه نشان داده که با کمی رسیدگی بیشتر به دانش‌آموزان عشایری آینده خوبی را برای استان به ارمغان خواهند آورد.

وی یکی از کارهای انجام شده در آموزش و پرورش عشایر در دو سال اخیر را تکریم آن‌ها و خانواده‌های عشایری ذکر کرد و گفت: همان گونه که امام راحل و مقام معظم رهبری فرموده‌اند خدمت به این قشر از جامعه ماندگار است.

این مسئول با قدردانی از برنامه‌های فرهنگی که دستگاه‌های مرتبط با عشایر در استان برگزار می‌کنند، افزود: آخرین نمونه آن برنامه زیبای شیر مردل برنو و دس ولایت بود که به همت سپاه عشایر و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط با عشایر برگزار شد.

وی به مراسم بازگشایی مدارس عشایری در استان اشاره کرد و گفت: این مراسم در دبیرستان دخترانه سرآب‌تاوه برگزار شد که طی آن در سال تحصیلی جاری تعداد 3 هزار و 205 دانش‌آموز عشایری بر سر کلاس‌های درس حضور پیدا خواهند کرد.

رضایی با اشاره به اینکه در سال جاری تحصیلی هیچ کمبودی از ناحیه معلم و دبیر در آموزش و پرروش عشایری نداریم، افزود: با این وجود یکی از کمبودهای ما به فضاهای آموزشی برمی‌گردد که بخشی از آن توسط خیرین با تهیه مدارس پیش‌ساخته تأمین شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر افزود: تعداد 14 عدد کانکس یا همان مدرسه پیش ساخته در اختیار آمزرش و پرورش عشایری استان گذاشته شد که برای تکمیل آن باید تعداد 20 عدد دیگر تا رفع کامل نیاز مدارس عشایری به ما اختصاص یابد.

وی به دیداری که مسئولان استانی با محوریت آیت‌الله ملک‌حسینی از منطقه محروم زیلایی دارند اشاره کرد و گفت: در منطقه محروم زیلایی به تعداد 10 مدرسه پیش ساخته نیاز داریم که امیدواریم با همت خیرین این تعداد مدرسه در اختیار ما قرار گیرد.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مارشال گفت:

    خدایی راست گفتی با استعداد ترین دانش اموزان استان بعد از سیسخت زیلایی ها هستند با وجود محرومیت خوب پیشرفت کردند اما امکانات ضعیف است

پربازديد