تاریخ درج خبر : 1394/07/12
کد خبر : ۵۱۹۱۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه از کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی خبر داد/ تشریح برنامه‌های هفته نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه درنشست خبری با اصحاب رسانه که درستادفرماندهی نیروی انتظامی کهگیلویه برگزارشد ضمن تبریک فرارسیدن عیدغدیرخم وهمچنین تسلیت به خانواده های ایرانی حادثه مکه گفت: هفته نیروی انتظامی از11تا17 مهر است و در کهگیلویه بیش از هفتاد برنامه متنوع برای این هفته برگزار می شود.

به گزارش سایت استان جهان دیماز به شعار هفته نیروی انتظامی باعنوان اقتدارپلیس، همدلی، همزبانی، امنیت،آسایش اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی در مقابل کسانی که امنیت مردم رابه خطر می اندازند برخورد می کنند.

فرمانده ارشد انتظامی کهگیلویه عنوان کرد: نیروی انتظامی مشارکت دهی مردم دراجرای اهداف خودرابه منظوراثربخشی دربرنامه هایش قرارداده است.

وی با  بیان اینکه تعامل با مردم از سیاست های مهم نیروی انتظامی است، اظهارداشت: ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مردم از اهداف نیروی انتظامی است، اگرنیروی انتظامی عملکرد خوبی داشته این نتیجه همیاری و همکاری مردم و جامعه با نیروی انتظامی بوده است.

دیماز افزود: برگزاری صبحگاه مشترک، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی گلزارشهدا، شرکت درنمازجمعه، نشست با اساتیددانشگاه، ازجمله برنامه اجرایی دراین هفته است.

دیماز با بیان اینکه هدف نیروی انتظامی در بخش موادمخدر دستگیری افراد توزیع کننده عمده و جزئی بود، ابراز داشت: در بخش موادمخدر نسبت به سال قبل 896درصد افزایش کشف موادمخدر داشتیم.

وی اضافه کرد: در مجموع سرقت ها هفده درصدنسبت به گذشته کاهش وقوع جرم را داشتیم که همکاری مردم و حضور همکاران و طرحهایی که  در این زمینه برنامه ریزی شده بود موثر واقع شد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کاهش نزاع‌های دسته جمعی و فردی در شش ماه اول نودچهار نسبت به سال قبل عنوان کرد: در بخش نزاع دسته جمعی بیست درصد و در نزاع های فردی هشت درصد کاهش وقوع جرم داشتیم، و وقوع جرایم خشن مانند قتل و گروکانگیری  و راهزنی نداشتیم.

وی ادامه داد: در حوزه تصادفات در حوزه درون شهری 50%کاهش تصادفات داشتیم و تصادفات منجر به فوت200%کاهش و تصادفات خسارت14% کاهش نسبت به سال قبل داشته، و متاسفانه تصادف جرحی 10% افزایش داشته است.

دیماز حضور کارشناسان نیروی انتظامی را در مسجد و مدارس و دانشگاه برای آگاه کردن شهروندان با معضلات اجتماعی و پیاده‌روی خانوادگی را از دیگر برنامه های اجرایی این هفته در کهگیلویه عنوان کرد.

دیماز درپاسخ به سئوال خبرنگار سایت استان در خصوص اینکه اطلاعات نیروی انتظامی برای جمع آوری دستگاههای ماهواره بین شهروندان سلیقه ای عمل می کنند گفت: در رابطه با جمع‌آوری ماهواره‌ها، مامورین نیروی انتظامی تا دستور قضایی از دادگستری نگیرند حق ورود به هیچ مکان خصوصی و خانه ای را ندارند. اگر نیروی انتظامی گزارشی داشت که داخل خانه شخصی ماهواره وجود دارد یا شخص به صورت عمده خرید و فروش می کند، پلیس باید با هماهنگی مقام قضایی  ورود به این مکانها را انجام بدهد. بعضی شهروندان شاید تصورشان ناشی از سلیقه‌ای عمل کردن باشد و این تصوری است که این افراد از خودشان دارند. پلیس در چارچوب وظایف و اختیارات خود که قانون آن را مشخص کرده عمل می کند. هیچ پلیسی حق ندارد خارج از دایره قانون و به سلیقه خود عمل کند و اینکه نیروی انتظامی هر خانه ای را برای تجهیزات ماهواری بازدیدکند هنر نیست،که نیروی انتظامی بهش افتخارکند. دربعضی وقتها گزارشاتی هست که باید طبق وظیفه پلیس آنرا انجام بدهند، هدف پلیس بیشتر واردکنندگان و توزیع کنندگان تجهیزات ماهواره‌ای است که برای نیروی انتظامی مهم است. ماهواره های که در دید عموم هست وآشکارا استفاده می شود،همکاران وظیفه دارندکه دستورقضایی آن مکان را گرفته و برای جمع آوری آن تجهیزات اقدام کنند. ماهواره بد نیست ولی شهروندان استفاده صحیح از ماهواره نمی کنند، فرهنگ استفاده صحیح جا نیفتاده است.

دیماز در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه یکی از همکاران شما که فرمانده یکی ازکلانتری ها هم هست، بهترین افسر استان انتخاب شده، چرا عده ای بیرون از نیروی انتظامی با انتخاب این افسر مخالف بودند و می خواستند جلوی این انتخاب را بگیرند، گفت: نیروی انتظامی در رابطه با کارکنان ساعی،  معیارهای دارد. شاید این افسر مورد نظر شما این معیارها را هم داشته باشد، حالا این همکار یکی از افسران خیلی خوب نیروی انتظامی شهرستان هست، این همکارحکم فرماندهی کلانتریش تمام شده ولی بدلیل داشتن صلاحیت تمدیدش کردیم، تعدادی که نیروی انتظامی شهرستان باید انتخاب بکند دونفر، و انتخاب دونفر بین این تعداد افسر، کار بسیارسختی است. معیارهای که نیروی انتظامی در نظر می گیرد برای انتخاب شاید به مرحله‌ای برسدکه  باید قرعه کشی بین این دو افسر برای انتخاب یکی ازآنها برای بهترین افسرشود، اشخاص خاص هیچ گونه نقشی برای انتخاب یا مخالفت برای انتخاب یکی از همکاران برای افسرنمونه ندارند، اظهارنظر درباره بهترین افسرنمونه با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان است.

خبر: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد