تاریخ درج خبر : 1394/07/12
کد خبر : ۵۱۹۲۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تفکیک جنسیتی در تالارهای استان رنگ و بوی جدی گرفت

امام جمعه موقت گچساران، خواستار تفکیک جنسیتی در تالارهای عروسی این شهرستان طی مدت سه ماه شد.

حجت‌الاسلام پرویز خواجه‌زاده ظهر دیروز در خطبه نخست نماز عبادی سیاسی این شهرستان ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزکاری اظهار کرد: انسان‌های پرهیزکار همواره مورد لطف و عنایت خداوند بوده و در دنیا و آخرت مورد عنایت ویژه خداوند قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم بصیرت و نقش آن در جامعه اسلامی تصریح کرد: امروز بصیرت و آگاهی یکی از لازمه‌های افراد و مسئولان جامعه اسلامی است زیرا کشور در شرایط حساس جهانی قرار دارد.

امام جمعه موقت گچساران با اشاره به واقعه عاشورا و شهادت 72 از یاران امام حسن(ع) گفت: افراد جا مانده در خیمه‌ها در روز عاشورا، بصیران واقعی عاشورا بودند که با شهادت خود سبب انقلاب تاریخی کربلا تا امروز در قلوب مسلمانان شده‌اند.

خواجه‌زاده افزود: بصیرت 72 یار امام حسین(ع) و ان امام شهید امروز سبب بروز انقلاب‌ها و حرکت‌های بزرگ انقلابی در جهان شده است.

وی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی گچساران با اشاره به واقعه سقوط جرثقیل و حادثه منا گفت: اداره و مدیریت کعبه از توان و اداره آل‌سعود فراتر بوده و آنها کفایت مدیریت این امر را ندارند.

خواجه‌زاده تأکید کرد: آل‌سعود در ظاهر امر ادعای مسلمانی دارد اما همه شاهد هستند چگونه مردم بی‌دفاع یمن با تجهیزات اجاره‌ای آمریکا به خاک و خون می‌کشد.

امام جمعه موقت گچساران در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از شرایط نامطلوب آنچه وی برگزاری مختلط جشن عروسی در تالارهای گچساران عنوان کرد، متذکر شد: برگزاری جشن‌های مختلط عروسی در تالارهای گچساران باید به صورت جدی پیگیری شود.

خواجه‌زاده با بیان اینکه بعضی از جشن‌های شادی در گچساران خلاف فرهنگ عمومی و سبب سلب آسایش مردم است، گفت: مسئولان و نهادهای ذیربط در این خصوص باید توجه و دقت بیشتری داشته باشند.

وی از مسئولان گچساران خواست تا طی برنامه‌ریزی کوتاه مدت و سه ماهه نسبت به اجرای کامل طرح جداسازی و تفکیک جنسیتی در تالارهای عروسی گچساران اقدام کنند.

خواجه‌زاده بازدید سرزده مسئولان مرتبط از جمله اداره فرهنگ و ارشاد، صنعت و معدن و تجارت، نیروی انتظامی و دادستانی را در خصوص تالارهای عروسی گچساران خواستار شد و افزود: در این خصوص باید اقدامات لازم بدون هیچ اغماضی علیه تالارهایی که جشن‌های مختلط عروسی برگزار می‌کنند، صورت گیرد.

در  دهدشت هم خبرهایی از تفکیک جنسیتی در تالارها شنیده می شود و به نظر می رسد این روند در ماه های آینده به صورتی جدی تر توسط پیشنهاد دهندگان این طرح پیگیری شود.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    اخ من جونم همه مشکلات حل وابیه فقط تفکیک تالارل مانده بی بابا دست از سر مردم بردارید بگذارید باا اه وناله خودشون بمیرند اقای امام جمعه شش جا حقوق می گیری هیچ مشکلی هم نداری این تنها خوشی مردم را هم ازشون بگیر

پربازديد