تاریخ درج خبر : 1394/07/12
کد خبر : ۵۱۹۲۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

زمستان در راه است…

مدیون و بدهکار هر دو عالمى اگر فکر کنى این صحنه‌ها ساختگى است و آن دختر بچه شش ساله براى قرار گرفتن جلوى دوربین عکاسى هیزم به پشت خود دارد، واقعیت این است اگر این دختر بچه در همین سن عادت نکند و براى آوردن هیزم از جنگل هاى اطراف آموزش نبیند در آینده نمى تواند ادامه دهندهٔ سنت دیرین جمع آورى هیزم توسط زنان براى مصرف روزانه و تولید گرماى نجات بخش در زمستان شود.
اینجا سرزمین شاه غالبى هاست، در همسایگى بختیارى‌ها. شاه غالبى‌ها همچون سایر طوایف تامرادى و زیلایى در مناطق مور زرد زیلایى، موشمى، اوچندار، سیلو کله وار و…. حیاط هایى ساخته شده و انباشته شده از ساقه و تنه درختان بلوط دارند، در این مناطق یارانه هاى نقدى علاوه بر اینکه نتوانست به رونق سوخت نفت و گاز تحت عنوان یارانه سوخت کمکى کند زحمت سه دهه تلاش براى جایگزین سوخت فسیلى به جاى سوخت نباتى را هدر داد و هیزم شکنان بیشترى را در نبود خدمات نفت و گاز رسانى به روستا‌ها به سوى جنگل‌ها کشاند، این وضعیت سود جویان و فرصت طلبان را در مسیر فروش هیزم و تولید زغال قرار داده است و بى‌شرمانه سرماى زمستان را بهانه کار خود مى‌کنند.
مسئول محترم استانى و ملى، نه تنها دیدن هیزم به پشتى این زنان مسلمان هم وطن براى شما شرم دارد بلکه بریده شدن شاخه درختان و نابودى شرایط زیست محیطى این مرز بوم در سرزمین نفت و گاز استان کهگیلویه و بویراحمد به هر بهانه و دلیلى براى شما گناهى است نابخشوده.
عکس و مطلب: حسن غفارى

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5) unnamed (6) unnamed (7) unnamed (8) unnamed (9) unnamed (10) unnamed (11) unnamed (12) unnamed (13) unnamed (14) unnamed (15) unnamed (16) unnamed (17) unnamed (18) unnamed (19) unnamed

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    افتخا ر است که عکاسان ایران زمین در همه حال آماده هستند چه در زمان جنگ وچه درمناتق محروم از جمله خر مراه از توابع بخش مارگون اگر مسولین کشوری و استانی چشم بینا داشته باشند

  • م گفت:

    ضمن عرض ادب و خسته نباشید به جناب غفاری که در به تصویر کشاندن محرومیت های استان سنگ تمام می گذارد

پربازديد