تاریخ درج خبر : 1394/07/12
کد خبر : ۵۱۹۲۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نگاهی کوتاه به سه نمایش اجرا شده در روز نخست جشنواره تئاتر فجر استان

اولین نمایشی که در این جشنواره به روی صحنه رفت « در راه آبادی سرودی نمی شنوم» به کارگردانی محمود خرم آزادی و نویسندگی صابر محمدی بود. متاسفانه کارگردان نتوانست از این متن اجرای خوبی بروی صحنه ببرد. بازی های ناهماهنگ در کنار عدم ادای صحیح بعضی از دیالوگ ها توسط بازیگران از مهمترین ایرادهای این نمایش بود. طراحی صحنه کار نیز می توانست بیشتر در خدمت کار باشد و فضای بهتری برای اجرا ایجاد کند.

 ****************

نمایش «آنتولوژی صبح فرحناک یک چاقو» از جمله نمایش هایی بود که تماشاگران را راضی به خانه فرستاد.کاری که نویسندگی و کارگردانی آن را رضا گشتاسب بر عهده داشت و روایت زندگی نویسنده ممنوع الکاری بود که از طرف اداره سانسور دعوت به کار می شود. بازیهای یک دست و کارگردانی درست باعث شده بود که تماشاگران گذر زمان را احساس نکنند، هرچند طراحی صحنه و انتخاب موسیقی این کار می توانست بسیار بیشتر در خدمت کار باشد.

20151003004152

 ****************

نمایش «هملت در سه شب» به نویسندگی گشتاسب و کارگردانی اکبر آیین آخرین نمایش دیروز بود. اقتباس گشتاسب هرچند کاملا به هملت شکسپیر وفادار بود اما کاملا امروزی و مدرن و آداپته شده بود. آیین که در این نمایش از تعدادی از هنرجویان بازیگری خودش در کنار دو سه نفر از بازیگرانی که سابقه حضور در تئاتر را دارند استفاده کرده بود تصاویر زیبایی خلق کرده بود که با موسیقی انتخابی،هماهنگ از کار درامده بود.این کار آیین که در سالن اصلی و با حضور حدود 300 تماشاچی تئاتر اجرا شد می توانست با ضرباهنگی بهتر تماشاگران را راضی تر به خانه بفرستد.

IMG_7545

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد