تاریخ درج خبر : 1394/07/13
کد خبر : ۵۱۹۳۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

 تقدیر از «فتاح» و افتخاری دیگر بعد از «پایی که جا ماند»

  علی هوشمند صبح شنبه به خبرنگاران گفت: کتاب «فتاح» خاطرات دکتر فتاح محمدی از اسارت گاه های عراق به قلم «میترا رفیعی» در چهارمین جشنواره تولیدات حوزه هنری با کسب مقام دوم در بخش کتاب تدوینی دفاع مقدس مورد تقدیر قرار گرفت.

وی افزود: جایزه ارزشمند این جشنواره به همراه لوح تقدیر به خانم رفیعی تدوینگر کتاب و همچنین رئیس حوزه هنری استان اهدا شد.

هوشمند اظهار داشت: در این آیین هم چنین کتاب «فتاح» به همراه  ۱۲۰ عنوان کتاب دفاع مقدس  از سراسر کشور رونمایی شدند.

رئیس حوزه هنری استان گفت: این مراسم با شکوه هشتم مهرماه و به میزبانی شهر اصفهان در میدان امام(ره) این شهر و با حضور رئیس حوزه هنری کشور، استاندار اصفهان، شهردار اصفهان و جمعی از سرداران بنام دوران ۸ سال دفاع مقدس از جمله سردار مرتضی قربانی، سردار مرندی و هنرمند عرصه دفاع مقدس، سیدجواد هاشمی برگزار شد.

وی عنوان کرد: کتاب «فتاح»  از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه وبویراحمد است که طی سه سال در ۳۶۰ صفحه گردآوری و تدوین شد و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

هوشمند یادآور شد: این کتاب در آذرماه امسال روانه بازار کتاب کشور خواهد شد.

وی در خصوص این کتاب گفت: کتاب ملی «فتاح»، خاطرات خواندنی و جذاب فتاح محمدی نوجوان پانزده‌ساله‌ای است که در ۱۰کیلومتری بصره به اسارت نیروهای بعثی درآمد. اسارتی که هشت سال در اردوگاه‌های عنبر و موصل به طول انجامید.

هوشمند اظهار داشت: دکتر محمدی در آن سالها عضوی از گروهی مخفی به رهبری مرحوم حاج علی‌اکبر ابوترابی(ره) بود که در اسارت نیز دست از مبارزه برنداشتند.

وی از جمله ویژگی های شاخص این کتاب را صداقت در روایت و تدوین به دور از خیال پردازی های مربوط به ژانر رمان، نثر روان و ساده، سهولت برقراری ارتباط متن کتاب با خواننده، باور پذیری، تاثیرگذاری عمیق، زیرنویس های به جا، مفید و مستند برای درک بیشتر مطالب عنوان کرد.

IMG_8698 IMG_8791 IMG_8801 IMG_8844 هوشمند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نویسنده گفت:

  دست مریزاد به توانمندی های بی نظیر شما بانوی جوان و برگزیده استان. خدا قوت خانم رفیعی

 • محمدی گفت:

  ضمن افتخار به فتاح محمدی ، ولی ای کاش ایشان مویر کل حج و زیارت و یا مرگز حفظ ارزشهای دفاع مقدس بودن، و نه معاون سیاسی،،،،،،
  اما دوستان سایت استان محمد و پیام و محمود جان
  شما که کوچکترین ضعف و انتقاد از تاجگردون را تیتر و بلد میکنید ولی ادعای تریبون اصلاح طلبان را دارید مگه نطق امروز تاجگردون را نشنیدین!! و یا اینکه مثل کبگ سر در زیربرف دارید!؟

 • قاصدک گفت:

  قلم زیبا و هنرمندانه ی خانم رفیعی پاینده باد.
  خداوند زحمات شما را فراموش نخواهد کرد.

پربازديد