تاریخ درج خبر : 1394/07/14
کد خبر : ۵۱۹۴۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: برجام واقعیت رهایی از بن‌بست‌ها است

غلامرضا تاجگردون در نشست علنی دیروز (۱۲مهر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن انتقاد از بی تدبیری رژیم سعودی و قصور عربستان در فاجعه منا و تشکر از موضع گیری مقتدرانه مقام معظم رهبری در صیانت از حجاج ایرانی گفت: ملت ایران ، مسئولان نظام در سایه رهنمودهای دلسوزانه و حکیمانه رهبرانقلاب در شرایطی قرار گرفتند تا مهم‌ترین تصمیم خود را در خصوص موضوع هسته‌ای و مسائل مرتبط با ان اخد کنند.

119883_orig
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ماندگاری عزت مردم ایران با داستان هسته‌ای عجین شده است. مقاومت و پایداری ملت ایران نتیجه داده و موجب شد که دولت‌های غرب و قدرت های پوشالی جهانی در مقابل ملت ایران سرتعظیم فرود آورده و زیر سندی را امضا کنند که نتیجه تلاش و مجاهدت تیم مذاکره کننده هسته‌ای بود که امین مقام معظم رهبری هستند.
وی در ادامه گفت: اعلام می کنیم که تفاهم برجام متعلق به کلیت نظام است و همه باید در حراست و صیانت از آن بکوشیم. از روزی که رهبرانقلاب ، نرمش قهرمانانه را در حضور فرماندهان مقتدر سپاه‌پاسداران‌انقلاب‌اسلامی فرمودند تا به امروز که از ما می خواهند مانع نفوذ سلطه در داخل کشور شویم. ما باید پاسخی کوبنده به حاکمان غرب داده و روایت خود از قرائت برجام مطرح کنیم. این که براساس منویات رهبری بدانیم ، تفاهم یعنی بده و بستان ؛ حکایت از حاکمیت سایه مقام معظم رهبری در مذاکرات بوده و هست.
لزوم حذف کاسبان داخلی و خارجی تحریم
تاجگردون گفت: اگرچه ضرورتی به طرح مسائل گذشته نباشد ولی یادآوری آنچه که گذشته و دلایلی که منجر به مذاکره شده است ، خالی از لطف نیست. اینجا سیاه‌نمایی نمی شود ، اینجا خانه ملت است و باید با مردم روراست بود. برجام واقعیت رهایی از بن‌بست‌ها است.
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام گفت: ما ایستادیم تا پذیرفتند که هسته‌ای شدن حق مسلم ما است. ما بمب اتم نخواسته و نمی خواهیم ولی تمایل داریم تمام بمب‌های ساعتی درون کشورمان را که به بهانه تحریم تنظیم کرده‌اند ، خنثی کنیم. به بهانه تحریم ، بمب‌های طراحی شده است که بنیان‌های اجتماعی ایران را منهدم می کند. پرداخت بهای بیش از این و دادن فرصت به کاسبان تحریم داخلی و کاسبان تحریم خارجی را کنار بگذاریم. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ملت ایران اسلامی باید بدانیم که چه ازدست داده‌ایم و به چه دلیل باید جلوی هزینه های غیرضروری را که دیگر ضرورتی بر تداوم آنها نیست ، بگیریم.
ضررهای هنگفت جمهوری اسلامی از تحمل تحریم‌ها
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسباتگفت: آیا فکر می کنیم پولی که ما به جیب آل‌سعود می‌ریزیم ، همین چند ده‌ میلیاردریالی است که حجاج ایرانی پرداخت می کنند، است؟ آیا می‌دانید که در چند سال گذشته با نفت ۱۰۰دلاری به دلیل کاهش سهم ایران در بازار نفت ، سالانه نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار ، حدود ۳برابر بودجه ارضی امسال به جیب آل‌سعودی ریخته ایم؟ آیا می دانید بدون این که بخواهیم به اجناس بنجل و تکنولوژی‌های ضعیف که ایران را جولانگاه خود کرده‌اند ، سالانه فقط ۶ میلیارد دلار پول توجیبی دلالان داخلی و خارجی را تامین کرده‌ایم؟ آیا می‌دانید به استناد مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ، عدم‌النفع رفع تحریم‌ها ۷۰۰ میلیارددلار خواهد بود؟ آیا می دانید منافع ناشی از راه‌ اندازی هرفاز پارس جنوبی سالانه حداقل ۳میلیارد دلار است که با راه اندازی نشدن ۱۰ فاز پارس جنوبی سالانه حداقل ۳۰میلیارد دلار از منافع ملی ایران چشم پوشی کرده‌ایم؟
وی در ادامه افزود: ارقام فساد پرونده‌های امثال بابک‌زنجانی را باید به ارقام نجومی ضرر ملت ایران باید اضافه نماییم. به نظر من و بسیاری از کارشناسان قریب آنچه را که می خواستیم به شرط تیزهوشی در آینده به دست آورده‌ایم؛دانش هسته‌ای را در حد اکمل به دست آورده‌ایم، دنیا حق ما را پذیرفته و اذعان به ایران هسته‌ای کرده‌است.
تاجگردون تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید مراقبت کنیم که زمینه‌های رسوخ نظام سلطه در ایران‌اسلامی فراهم نشود. باید مراقب باشیم که در ورطه وازدگی گرفتار نشویم و فریب استکبار را نخوریم. نمایندگان محترم مجلس و عزیزان دلواپس منافع کشور ، فضای موجود در کشور فضای کار ، تلاش و رهایی از بن‌بست‌های اقتصادی نیست و باید کار دیگری کنیم. جوانان از مسئولین و نمایندگان ملت طلب شغل می کنند. من از یک شهرستان محروم در استان کهگیلویه و بویراحمد هستم ، کمرمان در مقابل پدری که فرزندانش را به تحصیلات عالی رسانده و امروز کمرش برای تامین هزنیه‌های زندگی خم شده‌است ، دوچندان خم می‌شود.
انتقاد از سیاسی کاری کمیسیون برجام
نماینده مردم گچساران و باشت گفت: همه از این وضعیت افسرده می شود ، همه دلواپس این حجم آسیب اجتماعی و فقر و بی‌کاری هستیم. بر من و برما نتابید که چرا سیاه‌نمایی می کنید. کلام ما این است ، حال که به حقوق خود دست یافته‌ایم و عزت خود را به رخ جهانیان کشانده‌ایم ، دیگر هزینه بس است.
وی گفت: من بزرگ شده خاک جبهه و جنگ هستم ، جنگ امروز صیانت از سرمایه اجتماعی انقلابمان است. نگذارید جوانان ما ، یعنی بهترین سرمایه انقلاب اسلامی از ما رویگردان شوند. بگذارید جوانان به پدرانشان افتخار کنند و در حیاتشان ثمره مقاومتشان را بچشند.
تاجگردون گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی اینجانب را انتخاب کردند که در کمیسیون برجام حضور پیدا کرده و تفاهم صورت گرفته را بررسی کنم. از تلاش دلسوزانه همکاران در این کمیسیون تقدیر و تشکر کرده و موضع گیری آیت‌الله مکارم‌شیرازی را شایسته تمجید می دانم. واقعیتی که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است ، براساس وظیفه شرعی خود لازم می دانم که بیان نمایم ؛ به نظر اینجانب و برخی دیگر از اعضای کمیسیون برجام ، نگاه سیاسی یک‌جانبه‌گری ، هدایت شده در چشم‌پوشی از ظرفیت‌های برجام حاکم بر نتیجه گیری بوده است.
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام گفت:‌گزارش بررسی برجام دادن سند به دشمن است و به نظر من از قرائت ایرانی برجام فاصله گرفته است و به دوستان تنظیم کننده پیشنهاد می دهم که تعارف نکرده ، طرح ارائه نمایید و برجام را رد کنید تا مردم تکلیف خود را بدانند. لازم می‌دانم که محضر مقام معظم رهبری عذرخواهی کنم که نتوانستیم شرایطی را فراهم کنیم که برجام عامل وحدت در داخل شود. می خواهیم که سند برجام مایه وحدت جامعه شود. می دانم پس از این آنچه که همراه بی اخلاقی انحصارگرایان است در باب این چند کلام مطرح خواهد شد. من به شما دوستان خسته نباشید می گویم ، مردم بهترین قاضی و قضاوت‌گر عادل هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد