تاریخ درج خبر : 1394/07/15
کد خبر : ۵۱۹۶۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

20 هکتار از اراضی منابع ملی در لنده طعمه حریق شد

مسئول نمایندگی منابع طبیعی و آبخیزداری لنده گفت: در پی آتش‌سوزی اخیر در کوه سیاه شهرستان بیش از 20 هکتار از اراضی منابع ملی و جنگل‌ها طعمه حریق شد.

 

خسرو محمدی گفت: مشارکت مردم در هر پروژه، ضامن پایداری آن بوده و این مسئله در موضوع حفاظت و احیای منابع‌ طبیعی اهمیت بیشتری داشته زیرا مسائل مربوط به منابع‌ طبیعی با زندگی جوامع محلی در آمیخته بوده و توفیق هر نوع برنامه، نیازمند مشارکت مردم خواهد بود.

وی در ادامه افزود: نقش مردم در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی،‌ اجرا، نظارت و ارزشیابی برنامه‌های احیا و حفاظت از منابع طبیعی خصوصاً جنگل‌ها و مراتع اهمیت حیاتی دارد.

مسئول نمایندگی منابع طبیعی و آبخیزداری لنده تصریح کرد: منظور از حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، تلاش برای دستیابی به توازن میان استفاده از منابع طبیعی و حفظ آن‌ها برای آینده است.

محمدی یادآور شد: حفظ منابع و ذخایر زیرزمینی، مصرف درست انرژی‌ها و حفاظت از گونه‌های زیستی گیاهی و جانوری و غیره نمونه‌ای از این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه منابع طبیعی در زندگی ما انسان‌ها، در بیشتر اوقات خودمان باعث به خطر افتادن آن و یا از بین رفتن حجم زیادی از این موهبت الهی می‌شویم.

مسئول نمایندگی منابع طبیعی و آبخیزداری لنده گفت: در طی 6 ماه گذشته چند مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان مشاهده شده که در همه موارد عامل انسانی دخیل بوده است.

محمدی افزود: در آتش‌سوزی اخیر بیش از 20 هکتار از اراضی شهرستان لنده طعمه حریق شد که با همکاری بخشدار، مردم، مسئولان و محیط‌بانان شهرستان آتش‌سوزی آن مهار گردید.

وی اضافه کرد: 80 درصد خسارت به علوفه و مرتع وارده شده و به بخش جنگلی با اقدام به موقع خسارت کمتری وارد شده است.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد