تاریخ درج خبر : 1394/07/15
کد خبر : ۵۱۹۶۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

جشن آغاز سال تحصیلی دانشجویان دانشگاه یاسوج برگزار شد/تصاویر

مراسم جشن آغاز سال تحصیلی دانشجویان دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این جشن در باغ تفریحی محمودی و با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری در این مراسم گفت:  تخصص همراه با تعهد، داشتن استقلال فکری و سیاسی، داشتن رفتار‌ها و اقدامات همراه با اصل حاکمیت توحید از ویژگیهای هر دانشجویی است.

فتاح محمدی بیان داشت:  دانشجو باید بتواند عالم، سیاسی و با معرفت باشد و در دانشگاه حضور فعال و با نشاط داشته باشد اما سیاست زدگی حزب گرایی یکی از آسیب‌هایی که امروز در دانشگاههای ما وجود دارد و مشاهد می‌شود.

وی با بیان اینکه هر نظام دارای سه سرمایه طبیعی، مادی و انسانی است،  خاطرنشان کرد:  سرمایه انسانی که مبتنی بر ایده و فکر است آسیب پذیر و تمام شدنی نیست و ایده و فکر یک دانشجو می‌تواند بعنوان یک سرمایه پایدار در خدمت ارتقاء جامعه قرار بگیرد.

محمدی ادامه داد: تلاش بر این است که فضای نشاط دینی، فرهنگی، علمی و مذهبی و سیاسی را در دانشگاه پویا و زنده نگهداریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به در پیش بودن انتخابات اسفند ماه امسال بیان کرد: به دنبال ایجاد فضای نشاط فرهنگی، مذهبی و سیاسی در دانشگاه هستیم و باید بستر را برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاههای استان فراهم کنیم.

محمدی عنوان کرد:  باید بتوانیم زمینه را برای برگزاری انتخابات مشارکتی، رقابتی، پر شور و سالم را در استان آماده کنیم.

وی اضافه کرد:  با حفظ رعایت مسایل سیاسی و امنیتی زمینه فعالیت دانشجویان و تشکلهای دانشجویی در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و فرهنگی را فراهم آوریم.

دکتر محمود رضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج در این جشن دانشجویی بیان داشت: خانواده‌های دانشجویان در طول دوران تحصیل فرزندان خود با دانشگاه ارتباط داشته باشند و همچون گذشته نباشد که تنها دانشجو را تحویل دانشگاه بدهند و فارغ التحصیل تحویل بگیرند.

وی بیان کرد: رویکرد و سیاست این دانشگاه اینست که دانشجویان و دانش آموزان خوب استان را جذب کنیم.

رئیس دانشگاه یاسوج یادآور شد: دانشگاه یاسوج رتبه نهم پژوهشی دانشگاههای جامع کشور را دارد و در رتبه ۲۸ دانشگاههای کشور قرار دارد که البته دنبال ارتقاء این رتبه هستیم.

رحیمی با بیان اینکه ۱۵۱۰ دانشجوی جدید طی سال تحصیلی جاری در این دانشگاه پذیرش شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۶۸۹نفر خانم و ۸۲۱ نفر آقا هستند.

وی ادامه داد: این دانشجویان در مقاطع کاردانی ۷۸ نفر، کار‌شناسی ۹۲۱ نفر، کار‌شناسی ارشد ۴۸۶ نفر و دکتری ۲۵ نفر تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: تا پیش از این ۶۰۰۰دانشجو در ۲۵ کد رشته کار‌شناسی، سه کدرشته کاردانی، ۶۰کدرشته کار‌شناسی ارشد و ۱۵ کدرشته دکتری در دانشگاه یاسوج تحصیل می‌کردند که هم اکنون به ۷۵۱۰ دانشجو رسیده است.

رحیمی بیان کرد: ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی و ۴۰ درصد غیر بومی هستند.

وی اضافه کرد: ۵۵درصد دانشجویان دانشگاه یاسوج را آقایان و ۴۵ درصد مابقی را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

در این مراسم از دانشجویان بر‌تر در زمینه‌های فرهنگی و علمی تجلیل شد.

IMG_7766

IMG_7769 (1)

IMG_7773

IMG_7776

IMG_7778

IMG_7784

IMG_7798

IMG_7856

IMG_7804 (1)

IMG_7852

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد