تاریخ درج خبر : 1394/07/15
کد خبر : ۵۱۹۷۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تئاتر کهگیلویه‌ و بویراحمد به‌ دلیل مشکلات مالی متوقف نمی‌ شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرکت پرشتاب تئا‌تر کهگیلویه و بویراحمد به دلیل مشکلات مالی متوقف نمی‌ شود.

دکتر رضا دهبانی‌‌پور در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره استانی تئا‌تر کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از هنرمندان، هنردوستان، نمایش‌نامه‌نویسان و بازیگران استان افزود: تئا‌تر فجر استانی ظرفیت بزرگی برای استعداد‌ها، توانایی‌ها و کارهایی که شما خلق می‌کنید، دارد.

وی ضمن قدردانی از معاونان، مسئول انجمن هنرهای نمایشی، معاونت هنری، روسای ادارات ارشاد شهرستان‌ها و همه کسانی در این محیط هنری همکاری و تلاش دارند، اظهارکرد: استان ما باید همواره در تئا‌تر کشور بدرخشد که آنی امر مرهون زحمات اهالی تئا‌تر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از میان کارهای ارائه شده در سراسر استان، ۹ نمایش برگزیده و در مرحله استانی ارزشیابی و بازبینی شدند، خاطرنشان کرد: هیئت داوران پس از ازرشیابی آن‌ها (سه کار) را به عنوان کارهای بر‌تر انتخاب و جهت حضور در جشنواره بین‌المللی فجر معرفی کردند.

دهبانی‌‌پور با بیان اینکه تمامی کارهای ارائه شده با ارزش و پرمحتوا بودند اما باید توجه داشت که باید از میان این آثار تنها چند اثر به عنوان کار بر‌تر انتخاب شده و معرفی شود، تصریح کرد: با وجود اینکه از هر استان تنها دو اثر انتخاب می‌ شد به دلیل کیفیت بالای کار‌ها در استان ما هیئت داوران سه نمایش را انتخاب و معرفی کردند.

وی ادامه داد: نمایش ده هزار و یک شب (به نویسندگی صابر محمدی و کارگردانی مهرداد علی‌پور)، آنتولوژی صبح فرحناک یک چاقو (به نویسندگی و کارگردانی رضا گشتاسب) و وقتی که باد سرودش را می‌خواند (به نویسندگی اورنگ نارکی و کارگردانی مسلم نارکی) به عنوان سه نمایش بر‌تر جهت شرکت در جشنواره بین‌المللی فجر انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: امیدوارم کارهایی که انتخاب و جهت حضور در جشنواره بین‌ المللی فجر معرفی می‌شوند به خوبی بیانگر توانایی و استعداد هنرمندان این استان باشند.

دهبانی‌پور نمایش را کاری ارزشمند عنوان و اظهارکرد: مبنای ادبیات و نمایش در دنیای امروز، خرد و اندیشه است.

وی ادامه داد: شاید یک دیالوگ و گفت‌وگو در نمایش بتواند در بالا رفتن معرفت تاثیرگذار و تحول ایجاد کند؛ به گفته رهبر معظم انقلاب «منبر است بلکه بالا‌تر از منبر است».

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد کار نمایش را در مواردی مانند خلقت هنر، کارگردانی کردن و بازیگری افراد شبیه به کار خداوند عنوان و بیان کرد: انسان‌هایی که این کار را اجرا می‌کنند خلیفه خدا بوده و مانند او اثری خلق می‌کنند پس باید خودشان نیز خدایی بوده و جایگاه خلیفه‌الله بودن را رعایت کنند.

دهبانی‌پور خلاقیت و نوآوری در کارهای ارائه شده توسط هنرمندان استان را برجسته و ملموس عنوان و تصریح کرد: با وجود اینکه از لحاظ مالی در شرایط بسیار بدی بوده و اعتباری برای این کار در نظر گرفته نشده اما چون این هنر در حال حرکت به سمت جلو بوده وظیفه خود می‌دانم اعتبار آن را تامین کنم و این کار را خواهم کرد.

وی با بیان اینکه اخلاق هنرمند باید بر رفتارش حاکم باشد، یادآور شد: از همه هنرمندان می‌خواهم این کار را تقویت و بر تلاش ادامه داده تا هر سال شاهد پیشرفت بیشتری نسبت به سال گذشته در کار‌هایشان باشیم.

دهبانی‌پور در پایان از مسئولان، برگزار کنندگان آیین اختتامیه، شرکت کنندگان و اصحاب رسانه جهت پوشش خبری برنامه تقدیر و تشکر کرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد