تاریخ درج خبر : 1394/07/15
کد خبر : ۵۱۹۷۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بی توجهی مسئولان به پل فلزی روستای گردوکنگک

پل فلزی پرتردد روستای گردوکنگک در حال تخریب است و هر آن احتمال فروریختن آن وجود دارد ولی نصب عرشه پل جدید در انتظار جابجایی 2 تیر برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق است و راه و شهرسازی هم می گوید: پروژه، پول ندارد و مردم هم منتظر تصمیم مسئولان هستند.
رودخانه پر آبی از کنار روستای زیبای گردوکنگک در نزدیکی تنگ سرخ شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد عبور می کند که سال ها پیش یک پل فلزی پیاده رو و موقت روی آن نصب شده است.
این پل اکنون در حال تخریب و پایه های آن در حال ریزش است و هر آن ممکن است یک بحران، دقیقا زمانی که پشیمانی سودی ندارد، در این استان ایجاد کند؛ پل موجود یک پل موقت بوده که اگر چه به منظور عبور افراد احداث شده ولی به دلیل آنکه فکری به حال تردد خودرو در این روستا نشده است از روی ناچاری همین پل کم عرض که به زحمت و با دقت و مهارت رانندگی، امکان تردد یک خودرو در آن وجود دارد برای عبور خودروهای سبک نیز استفاده می شود.
تخریب پایه های پل گردوکنگک را گزارش شورای فنی تأیید کرده است
این موضوع را گزارش شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تأیید کرده است؛ قابل ذکر است که روستای مذکور جمعیت زیادی دارد و به واسطه زیبایی ها و بکر بودن فضای روستای، فراوانی آب و باغ و قرار گرفتن در یک تنگ زیبا، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است به طوری که در روزهای تعطیل جای سوزن انداختن در این روستا نیست.پل فلزی
همچنین روستای گردوکنگک در شهرستان بویراحمد دارای چندین مزرعه بزرگ پرورش ماهی و باغات گردو است که در تولید محصولات کشاورزی نیز سهم مهمی دارد.
** بی خیالی مسئولان راه و شهرسازی
جالب تر از اینکه مسئولان اداره کل راه و شهرسازی هنوز فکری به حال این مشکل نکردند و گویا منتظر مرگ یک انسان و یک خانواده هستند این است که عرشه جدید پل فلزی این روستا ساخته شده و در کنار روستا زنگ می خورد ولی علت عدم نصب آن، انتظار برای جابجایی 2 تیر برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق است؛ موضوع عجیبی که درصورت صحت داشتن، یکجا همه خدمات این شرکت را زیر سؤال می برد؛ موضوعی که فرهادی، کارشناس دفتر فنی استانداری نیز آن را تأیید کرده است.
با این وجود، در حال حاضر پل قدیم این روستا در آستانه ویران شدن است و تردد از این پل با وحشت و بازی با جان افراد همراه است.
علی شیر راستا، معاون اداره کل راه و شهرسازی روز گذشته در حضور استاندار و مدیران این استان در کمال خونسردی گفت: پل گردوکنگک امسال پول ندارد و نمی توان کاری کرد.
اظهارنظری که نگرانی ها را دوچندان کرده که چه شده است که در مقابل جان انسان ها تا این حد بی تفاوت هستیم و پلی که ساخته شده است و به اذعان خود مسئولان تنها منتظر جابجایی 2 تیر برق است، وبی به بهانه اعتبار نداشتن، نصب نشود.
ریواس، منتظر پاسخگویی مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق این استان است.

منبع: ریواس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرزندايل گفت:

    ملت مابه این عادت کرده اندکه بحران پیش بیادوجان انسانی به خاطربی کفایتی ازدست برودبعدمسؤلان اقدام کنند، عادت کره اند، عادت……

پربازديد