تاریخ درج خبر : 1394/07/16
کد خبر : ۵۱۹۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پاکسازی حاشیه رودخانه موگرمون با حضور جوانان دوستدار طبیعت در لنده

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری لنده گفت: امروز به همت جوانان دوستدار طبیعت و با حضور رئیس شورای اداری موگرمون حاشیه رودخانه جن(موگرمون) در شهرستان لنده پاکسازی شد.

خیرالله خیراندیش با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در توسعه و پیشرفت جوامع گفت: یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه در سطح جوامع محیط زیست و نحوه بهره‌برداری از آن می‌باشد.

وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص شهرستان لنده دارای اکوسیستم و محیط زیست بسیار خاص و جذابی بوده که در جذب گردشگر و توریسم به این استان و شهرستان نقش به‌سزایی دارد.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده تصریح کرد: امروزه حفظ محیط‌ زیست و نحوه بهره‌برداری از آن در همه جوامع مورد توجه بوده و برای حفاظت از آن برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام می‌شود.

خیراندیش افزود: یکی از اقدامات خوب و مثبتی که در سطح جامعه برای حفاظت از محیط زیست انجام می‌شود راه‌اندازی انجمن‌ها و گروه‌های دوستدار طبیعت بوده که نقش به‌سزایی در جلوگیری از تخریب و یا بهسازی و پاکسازی آن دارند.

وی خاطر نشان ساخت: حمایت از این گروه‌ها که عمدتاً نسل جوان جامعه بوده آینده محیط‌ زیست را تضمین و جوانان را امیدوار‌تر به آینده خواهد کرد.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده گفت: در همین راستا و در یک اقدام نمادین گروهی از جوانان شهرستان لنده به همراه بخشدار موگرمون و محیط‌بانان منابع طبیعی اقدام به پاکسازی حاشیه رودخانه موگرمون کردند.

خیراندیش یادآور شد: این اقدام نمادین باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود و هر نفر خود حافظ محیط‌ زیست و محیط پیرامونی خود باشد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد