تاریخ درج خبر : 1394/07/16
کد خبر : ۵۱۹۷۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ورزشکار 15 ساله یاسوجی به پنج بیمار نیازمند جان دوباره داد

تعداد جان‌باختگان حادثه رانندگی حامل ورزشکاران کونگ‌فوکار به ۴ نفر رسید اما اهدای اعضای بدن کونگ‌فوکار ۱۵ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، به پنج بیمار نیازمند سلامتی دوباره بخشید.

دکتر پرویزیزدان پناه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شامگاه سه شنبه ۱۴ مهرماه اعضای بدن یک ورزشکار ۱۵ ساله در یاسوج به نام متین کارگر از اهالی شیراز ساکن یاسوج به بیماران نیازمند اهدا و جان دوباره‌ای به آنان بخشید. این کونگ‌فوکار ۱۵ساله به دلیل تصادف رانندگی و خونریزی شدید در ناحیه سر دچار مرگ مغزی شده و به مدت چند روز نیز در بخش آی. سی. یو (مراقبت‌های ویژه) بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری بود.

وی بیان کرد: با پیشنهاد مسوولان واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و پس از رضایت خانواده مرحوم متین کارگر برداشت دو کلیه، کبد و قرنیه‌های وی در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انجام و برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان نمازی شیراز انتقال یافت.

دکتر یزدان پناه در پایان ضمن ارج نهادن به این عمل خداپسندانه و طلب مغفرت برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای خانواده ایشان تصریح کرد: این شانزدهمین مورد اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ بوده است.

به گزارش ایسنا، خودروی شخصی پراید حامل کونگ‌فوکاران تیم یاسوج که روز شنبه یازدهم مهر ماه در راه برگشت از ر‌قا‌بت‌های هنرهای فردی قهرمانی کشور از تهران بود در کیلومتر ۶۸ محور یاسوج – اصفهان با یک دستگاه اتوبوس اسکانیا برخورد می‌کند و طی آن دو نفر از ورزشکاران نوجوان یاسوجی به همراه مربیشان در جا کشته می‌شوند و سه نفر دیگر با مصدومیت شدید به بیمارستان منتقل می‌شوند.

متاسفانه این حادثه دلخراش موجب مرگ «ایمان غلامپور»، مربی ۴۸ ساله تیم کونگ‌فوی یاسوج، به همراه پیمان انصاری و ایمان غضنفری دو ورزشکار نوجوان ۱۳ ساله می‌شود و اعضای بدن متین کارگر نیز به دلیل مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شد.

ورزشکاران یاسوجی در این سفر با خودروی شخصی به ر‌قا‌بت‌های استان البرز اعزام شده بودند.

18237

18238

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    مدیرکل ورزش وجوانان استان باید پاسخگو باشد در غیر این صورت باید عزل شود %%%%%%%%%%%%%%

پربازديد