تاریخ درج خبر : 1394/07/16
کد خبر : ۵۱۹۷۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نخستین پارک کودک استان کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج افتتاح می شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح نخستین پارک کودک این استان در هفته کودک در یاسوج خبر داد.

عیسی گرجی زاده ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته کودک با اشاره به نامگذاری ۱۶ مهرماه به عنوان روز جهانی کودک از سوی سازمان ملل، افزود: در ایران به دلیل اهمیت خاص بحث کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه به عنوان هفته ملی کودک نامگذاری شده است.

وی شعار جهانی روز کودک در سال جاری را «دنیا با لبخند کودکان زیباست» عنوان کرد و اظهار داشت: مهمترین دارایی و سرمایه ای که فردای ما در گرو امروز آنهاست کودکان هستند، بنابراین حمایت از کودک به عنوان بنیادی ترین بخش زندگی انسان ضروری است.

گرجی زاده با تأکید بر توجه جدی به کودک به عنوان یک شهروند، یادآور شد: در این خصوص باید به نیازها و مطالبات کودکان با برنامه ریزی دقیق پاسخ مثبت دهیم.

وی به تشریح برنامه های هفته کودک در این استان پرداخت و بیان کرد: در این راستا جلسه کارگروه کودک و نوجوان با حضور مدیران و نهادهای همسو برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد حلقه و زنجیر دوستی با حضور ۲۰۰ کودک در میدان معلم شهر یاسوج در روز دوشنبه ۲۲ مهرماه به عنوان یکی از مهمترین برنامه های هفته کودک سال جاری خبر داد.

گرجی زاده دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار و ائمه جمعه، جشن ویژه روز جهانی کودک، برپایی نمایشگاه آثار اعضا و مربیان مراکز فرهنگی و هنری با دعوت از مدارس و مهدهای کودک و برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی را از مهمترین برنامه هفته کودک سال جاری عنوان کرد.

وی از برگزاری جشنواره استانی قصه گویی در روز ۲۱ مهرماه خبر داد و تصریح کرد: این جشنواره با حضور ۱۲۵ قصه گوی کودک از ۱۸ مرکز فرهنگی و هنری استان در یاسوج برگزار و در پایان به نفرات برگزیده هدایایی تعلق می گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد برپایی کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی با دعوت از مدارس و مهدهای کودک، جشن ویژه روز جهانی کودک، مراجعه به روستاها برای اجرای فعالیت های فرهنگی و پخش فیلم، بازدید کارکنان از کانون اصلاح و تربیت، مرکز توانبخشی کودکان و بخش اطفال بیمارستان گچساران را از دیگر برنامه های هفته کودک سال جاری عنوان کرد.

گرجی زاده همچنین از افتتاح نخستین پارک کودک استان در طی هفته کودک خبر داد.

وی همچنین از اختصاص دو روز به تمدید رایگان عضویت دانش آموزان در مراکز ۱۸ گانه فرهنگی و هنری استان در کلاس های رباتیک، موسیقی، خطاطی و نقاشی خبر داد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تعداد مراکز فرهنگی و هنری این استان را ۱۸ مرکز دانست و یادآور شد: حدود ۲۰ هزار و ۹۹۸ نفر در این مراکز عضو هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد