تاریخ درج خبر : 1394/07/16
کد خبر : ۵۱۹۷۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تشییع پیکر پزشک جانباخته حادثه مکه چهارشنبه در یاسوج

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراسم تشییع پیکر پزشک کهگیلویه و بویراحمدی که در حادثه سقوط جرثقیل در مکه مکرمه جان خود را از دست داده بود، در یاسوج برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر” ابراهیم جبار‌ی‌فر”، افزود: این مراسم فردا چهارشنبه 15 مهر ازساعت 9 صبح مقابل کانون بسیج واقع در میدان امام حسین (ع) به سمت میدان هفت تیر یاسوج برگزار می‌شود.

وی اظهارکرد: بعد از سخنرانی و اقامه نماز پیکر مطهر وی به استان اصفهان منتقل و در گلزار شهدای شهر اصفهان به خاک سپرده می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: مراسم حج امسال به دلیل بی‌کفایتی و سوء مدیریت آل‌سعود و کشته شدن بیش از 4000 مسلمان بی‌گناه با تلخی به پایان رسید.

میرمحمدی تصریح کرد: حادثه منا حادثه تلخ و ناگواری بود و دل همه مسلمانان جهان و همه کسانی که به اقدامات بشر دوستانه توجه دارند را به درد آورد و موجب نگرانی امت اسلامی شده است.

وی ادامه داد: رژیم آل‌سعود برنامه‌ریزی مناسبی برای برگزاری حج امسال نداشت و با وجود اینکه سال‌هاست که مراسم حج در این کشور برگزار می‌شود اما حوادث تلخ حج امسال هم در سقوط جرثیقل و هم فاجعه منا می‌توان حساب کرد که عمدی باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری و اظهارات رئیس جمهور و سایر شخصیت‌های کشوری باید کمیته حقیقت ‌یاب در این خصوص تشکیل و علت دقیق این حادثه بررسی شود.

به گزارش ایسنا، دکترسید “ابراهیم جباری‌فر ” از سادات روستای ده ‌بر‌آفتاب کهگیلویه و بویراحمد، فوق تخصص دندان‌پزشکی، رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشیار و عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی و فلوشیپ دندان‌پزشکی اجتماعی از استرالیا بود.

دکترجباری فر پزشک، محقق و پژوهشگر کهگیلویه ویویراحمدی از طریق کاروان اصفهان به مکه مکرمه شرفیاب شده بود و در حادثه سقوط جرثقیل در مکه روحش به ملکوت اعلاء پیوست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد