تاریخ درج خبر : 1394/07/16
کد خبر : ۵۱۹۸۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پرونده خالدی برای سومین بار به تعویق افتاد

دادگاه هم عرض رسیدگی به پرونده محیط‌بان دنا برای سومین بار به تعویق افتاد.

قرار بود امروز چهارشنبه پرونده غلامحسین خالدی محیط‌بان محکوم به اعدام دنا در دادگاه یاسوج رسیدگی شود اما به دلیل عدم حضور وکیل اولیای دم این دادگاه تشکیل نشد.

پیش از این نیز دوبار این دادگاه به طرفین برای مصالحه مهلت داده بود که در مهلت مقرر مصالحه صورت نگرفت.

در اسفند ماه سال گذشته دیوان عالی کشور حکم قصاص محیط‌بان غلامحسین خالدی را که سه بار توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان کهگیلویه و بویراحمد تایید شده بود را نقض و رسیدگی به پرونده را به شعبه دادگاه دیگری ارجاع داد.

محیط بانان پارک ملی دنا در روز ۲۴ تیرماه ۱۳۸۹ در ارتفاعات بالای چهارهزار متر این منطقه با شکارچیان درگیر شده و در این درگیری مرحوم محمد پایه گذار کشته می‌شود.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ايراني گفت:

    چرا مسئولین به فکر نیستند . واقعا دستمزد دفاع و حمایت از طبیعت و محیط زیست سالها زندان و دور از خانواده بعدش هم یک میلیارد تومان هم دیه آن هم برای خانواده فقیری که تنها گذران زندگیشان از مستمری دریافتی از نهادهای دولتی است. بعدش هم به تعویق انداختن و حاضر نشدن در دادگاه . ما که از نزدیک با خانواده خالدی آشنا هستیم این یک میلیارد را از کجا بیاورد .تازه با گدایی در خانه های تنها توانسته 10 الی 20 میلیون تومان جمع آوری کند بقیه اش را از کجا بیاورد . بخدا انصاف نیست . کاری کنید که مأمورین محیط زیست با دلگرمی از طبیعت دفاع کنند نه به خاطر ترس از عدم حمایت نتوانند مسئولیت خطیر خود را انجام دهند

  • افشين گفت:

    به نظر من کارمندان محیط زیست استان باید همه مناطق حفاظت شده رو به مدت یک ماه رها بکنن و جلوی استانداری اعتصاب میکردم.کارمندی که خاطر انجام وظیفش باید اعدام بشه چرا همکراش باید ادامه بدن.لابد فردا هم نوبت اوناست دیگه…
    متاسفم برای این چنین قانونی که اینقد ضعیفه واقعا متاسفم…

پربازديد