تاریخ درج خبر : 1394/07/17
کد خبر : ۵۱۹۸۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

سوق شهری بدون کوچه خاکی

سوق شهری از توابع شهرستان کهگیلویه کوچه و خیابان خاکی ندارد و نسیم تلاش دولت تدبیر و امید در تمامی کوچه های این شهر وزیدن گرفته است.

سوق دیاری که به جایگاه فرهنگ و تمدن در استان کهگیلویه وبویراحمد معروف است در دولت تدبیر و امید به جایگاه اصلی خود نزدیک می شود.
هر چند که در سالهای اخیر کم توجهی به بخش سوق مشهود بود ولی شهر سوق در برابر این کم توجهی پله های آبادانی را یکی پس از دیگری پیموده است.
درآمد زا نبودن حوزه شهرداری ها در سطح استان مشکلات زیادی را برای مسوولان در ارایه خدمات شهری به وجود آورده است ولی تعامل و همکاری مردم و مسوولان شهری سوق این مشکلات را برطرف کرده است.
یکی از شهروندان فرهنگی شهر سوق به خبرنگار ایرنا گفت: خدمات شهری روز به روز در سوق روبه افزایش است.
سید جمال حسنی با اشاره به تعامل و همکاری خوب مسوولان شهرداری با مردم افزود: تعامل و همکاری نقش مهمی در ارایه خدمات بهتر به شهروندان دارد.
علی جوادی از دیگر شهروندان سوقی ،آسفالت شدن تمام کوچه ها و خیابانهای شهر سوق را خدمت ماندگار مسوولان در دولت تدبیر و امید به مردم دانست.
وی اظهار کرد: توسعه شهر سوق نیازمند حمایت بیشتر مسوولان است.
برخی از کوچه های شهر سوق که تنها دو یا سه خانه مسکونی در انها احداث شده عملیات زیر سازی و آسفالت آنها از سوی شهرداری آغاز و در حال تکمیل شدن است.
شهردار سوق گفت: 16هزار متر مربع از خیابانها و کوچه های شهر سوق زیرسازی و در حال آسفالت است.
مراد مرادی پور با اشاره به اینکه در دولت تدبیرو امید 22 هزار متر از خیابانها و کوچه های شهر سوق آسفالت شده است ،افزود: همه خیابانها و کوچه های شهر سوق از نعمت آسفالت بهره مند خواهند شد.
وی با تشکر از تعامل و همکاری شهروندان با شهرداری اظهار کرد: در سال جاری یک هزار و 280 متر نیز جدول کاری در کوچه های سوق انجام شد.
مرادی پور بهسازی بافت فرسوده را اولویت بعدی شهرداری سوق دانست و تصریح کرد: بافت 40 هکتاری فرسوده سوق برای بهسازی نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.
وی اعتبار مورد نیاز برای بهسازی بافت فرسوده را 20 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: سال گذشته دو میلیارد ریال هزینه بازگشایی این بافت فرسوده شد.
مرادی پور تعداد پارکهای محله ای شهر سوق را سه پارک دانست و اظهار کرد: سرانه فضای سبز شهر سوق برای هر نفر شش متر مربع است.
شهر سوق با جمعیتی بیش از هفت هزار نفر در 12 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.
شهر سوق یکی از مناطق نخبه پرور در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد