تاریخ درج خبر : 1394/07/17
کد خبر : ۵۱۹۸۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید رئیس کل دادگستری استان از کانون اصلاح و تربیت یاسوج

به مناسبت هشتم اکتبر روز «جهانی کودک»، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد از کانون اصلاح و تربیت یاسوج باز دید نمود.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، حجت الاسلام والمسلمین مزارعی را دراین بازدید؛ معاونین، دادستان مرکز استان، مدیر کل زندان‌ها، رئیس کانون اصلاح وتربیت یاسوج، کار‌شناس مسئول مددکاری و خدمات مشاوره‌ای دادگستری  و اعضاءهیئت نظارت و بازرسی بر حفظ حقوق شهروندی و جمعی از کارکنان کانون همراهی می‌نمودند.
رئیس شورای قضایی استان در ابتدا به مقام شامخ شهدای ۱۲ساله استان که در دوران پرافتخار دفاع مقدس به فیض عظمای شهادت نائل آمده بودند با تقدیم گل ادای احترام نموده وازنمایشگاه و بخش‌های آموزش تحصیلی و علمی، کارگاه آموزشی و حرفه آموزی مددجویان، کلاس قرآن، اتاق نمایش فیلم، نمایشگاه دست بافته ها  و دست ساخته‌های مدد جویان و سالن غذا خوری کانون بازدید و با فعالیت‌های کانون در زمینه‌های مختلف  بیشتر آشنا شدند.
مقام ارشد قضایی استان سپس درمراسمی که باحضورمددجویان کانون  و بانوان بند نسوان برگزارشده بود حضور یافتند.
رئیس کل دادگستری استان کهگلویه وبویراحمد در سخنانی به آیات وحی اشاره و رعایت تقوی الهی    در باره زنان و کودکان را یادآور شده و افزود: شاید بخاطر روز جانی کودک به شما با توجه به سنتان نشود طفل  گفت ولی قاعدتاً به موجب قانون باید کودک گفت. ناراحتی بنده و همکارانم از حضور شما دراینجاست وقتی چهره شما را مبینیم  ناراحتیم اما اینجا زمینه‌ای برای اصلاح و تربیت  است.
مزارعی در بخشی از سخنانش رشد و ارتقاء علمی بعضی از بزرگان را از زندان دانست و اظهار کرد: اگر چه شرایط زندان‌های امروز با دوران گذشته متفاوت است  اما ازین ظرفیتی که در مجموعه کانون هست استفاده کنید شاید بعضی از افراد بخاطر نبود همین امکانات در خانه، گرفتار شده‌اند اگرچه در کانون همه چیز هست اما هیچ جایی مثل خانه  آدم نمی‌شود.
وقتی پناهگاهی مانند خانه، آغوش گرم مادر، لبخند گرم و محبت آمیز پدر برای فرند فراهم باشد و کانون خانواده از حیث روانی برایش آماده باشد حاضر نیست یک لحظه جایی دیگر را ترجیح دهد. کانون گرچه  خانه نیست اما خودتان را با اینجا و برنامه‌های کانون منطبق کنید .
حجت الاسلام والمسلمین مزارعی به نمایشگاه تصاویر شهدای ۱۲ ساله استان که توسط مددجویان برپا شده بود اشاره و افزود: در دوران دفاع مقدس خیلی از رزمندگان اسلام هم سن و سال شما بودند و عکس شهدای ۱۳ ساله استان را که خود شما در نمایشگاه نصب کرده‌اید یاد آور این موضوع است بنابراین شما به موجب یک عارضه‌ای که در زندگیتان بوجود امده اینجائید ازروح  شهداء کمک بخواهید وبا مناجات و نماز و قرائت قرآن ذکر و تسبح خود را اصلاح نمکائیدخداوند درین سن وسال به شما خیلی کمک می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه افزود: هر مددجویی که در کانون ادامه تحصیلاتش را دنبال کند و یا در حوزه علمی رشد نماید از تمام ظرفیت‌های قانونی برای کمک کردن به وی به صورت ویژه استفاده خواهم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مزارعی در پایان با اذعان به اینکه شایسته نیست انسان از دنیایی که خداوند برای رفاه و زینت بشر آفریده، به مددجویان توصیه نمود: در خودسازی سعی کنیددر جامعه ودر بین هم سالان به عنوان سفیران دینی باشید ادمی که کارش در آخرت حساب و کتاب دارد چرا انسان ازین دنیایی که خداوند برای راحتی و زینت انسان خلق نموده استفاده نکند و باید شما دنبال اصلاح خودتان باشید و زمینه اصلاح خودتان را فراهم کنید دستگاه قضایی هم وظیفه داردآنچه که از دستش برمی‌اید در جهت کمک به شما استفاده نماید.
در پایان این مراسم به چند نفر از مددجویان که در زمینه‌های فرهنگی فعالیت‌های خوبی داشتند، هدایایی اهداء شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد