تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۱۹۹۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دهبانی پور: اصحاب رسانه و مطبوعات استان با مشکلات و کمبودهای زیادی مواجهند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتخابات خانه مطبوعات این استان در آینده نزدیک برگزار می شود.

دکتر رضا دهبانی پور در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اساسنامه خانه مطبوعات این استان به ثبت رسیده، در آینده نزدیک انتخابات آن برگزار و تشکیل خواهد شد تا بتواند مسایل صنفی فعالان رسانه ای استان را پیگییر و دنبال کند.

وی با اشاره به نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: در مجموع از سوی مدیران مسئول، روزنامه‌نگاران، نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعاتی و نمایندگی خبرگزاری‌های استان 130 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره تشویق و ترغیب فعالان رسانه ای، شناسایی نخبگان رسانه ای و شناسایی رسانه های برتر بوده است.

دهبانی پور تصریح کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات این استان با مشکلات و کمبودهای زیادی مواجهند که امیدواریم مورد توجه بیشتر صورت گیرند و با برگزاری این جشنواره ها به مردم آگاهی بخشی و به حرفه ای کردن فعالان رسانه ای کمک کنیم.

وی با اشاره به مسایل رخ داده در روز خبرنگار امسال استان ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با اهالی فرهنگ و اصحاب رسانه و مطبوعات سیاسی‌کاری نمی‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اگر تعداد سخنرانان ما زیاد شده بود که هدف ما پاسخگویی مسئولان و نمایندگان به خبرنگاران و اهالی رسانه بود. در روز خبرنگار به دنبال سیاسی‌کاری نبودیم بلکه هدف شنیدن حرف خبرنگاران از سوی مسئولان و نمایندگان بود.

دهبانی پور عنوان کرد: در گذشته تلاشهای زیادی در استان از سوی مسئولان برای ارتقای جایگاه مطبوعات صورت گرفته بود اما وظیفه ماست که در ادامه کار اجازه رکود و سکون در این حوزه ندهیم. تعاونی روزنامه‌نگاران را تشکیل دادیم و برای اولین بار جشنواره رسانه‌ها را برگزار کردیم.

وی ادامه داد: کار در مطبوعات باید رو به پیشرفت باشد چرا که مطبوعات در این استان رشد بسیار خوبی نسبت به کشور و سایر استان‌ها داشته‌اند. اگر رسانه‌ها در استان پای کار باشند ما نیز با حداکثر توان خود از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات اعتباری در ارشاد استان بیان کرد: حتی از جیب همکاران و خودمان برای انجام این کار کنار گذاشتیم اما اعتقاد داریم که با همه تنگناهایی که در این حوزه وجود دارد کارها را انجام دهیم.

دهبانی پور خاطرنشان کرد: محورهای این جشنواره در قالب خبر، گزارش، مصاحبه و میزگرد، سرمقاله، تیتر، صفحه‌آرایی، طنز و مقاله با رویکرد نقد، تحلیل و تفسیر است.

وی تصریح کرد: این جشنواره دارای بخش ویژه در زمینه ترویج فرهنگ اهل‌ بیت(ع)، حجاب و عفاف و شعار سال 92 حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شعار سال 93 و دولت و ملت همدلی و همزبانی سال 94 است که علاقمندان آثار خود را در این بخش‌ها ارائه کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد سه روزنامه، 16هفته نامه، 10دو هفته نامه، 8 ماهنامه، 6فصلنامه، 4 دوفصلنامه، 15پایگاه خبری دارای مجوز و نمایندگی 12خبرگزاری فعالیت دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد