تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۲۰۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتبار 530 میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه فاضلاب دهدشت

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کهگیلویه وبویراحمد ، سیدعلی لدنی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح‌های شبکه فاضلاب در سطح شهرهای استان و دفع بهداشتی فاضلاب‌های خانگی اظهار کرد: امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری‌ترین تاسیسات مورد نیاز جهت رعایت بهداشت عمومی محسوب می‌شود.
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حال حاضر پروژه احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب در پنج شهر استان شامل یاسوج، دهدشت، گچساران، سی‌سخت و چرام در حال انجام است و برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای شبکه جمنع آوری فاضلاب در شهرهخای باشت و لنده در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه پروژه جمع آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه شهر دهدشت 80 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد عنوان کرد: حجم تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت 19 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، خط انتقال 3 کیلومتر و طول شبکه جمع آوری این پروژه 117 کیلومتر است.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات انجام شده در اجرای این پروزه گفت: خرید و تملک 45 هکتار زمین برای احداث تصفیه‌خانه، احداث فاز اول تصفیه‌خانه به حجم 6200 متر مکعب در شبانه‌روز، اجرای خط انتقال فاضلاب به طول سه کیلومتر، اجرای 20 کیلومتر شبکه جمع‌آروی فاضلاب از جمله مهم‌تزرین اقدامات انجام شده در این زمینه است.
لدنی‌نژاد با بیان اینکه تاکنون 90 میلیارد ریال در طرح فاضلاب شهر دهدشت هزینه شده است، تصریح کرد: برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شامل خطوط اصلی و فرعی به طول 97 کیلومتر و اجرای فاز دوم و سوم تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت اعتباری بالغ بر530 میلیارد ریال مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه مشارکت مردم و دستگاه‌های دولتی شهر دهدشت در خرید انشعابات فاضلاب خانگی ضروری است، عنوان کرد: باید از ظرفیتی که برای جمع آوری فاضلاب‌های خانگی در این شهر بوجود آمده برای بالا بردن سطح بهداشت عمومی شهر و جلوگیری از هدر روی آب بهره ببریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد