تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۲۰۰۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

53 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه چندین ساله فاضلاب دهدشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه فاضلاب شهر دهدشت،مرکز شهرستان کهگیلویه نیازمند 53میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل است.

سیدعلی لدنی‌نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح‌های شبکه فاضلاب در سطح شهرهای استان و دفع بهداشتی فاضلاب‌های خانگی افزود: امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری‌ترین تاسیسات مورد نیاز جهت رعایت بهداشت عمومی محسوب می‌شود.

وی اظهارکرد: در حال حاضر پروژه احداث شبکه جمع‌آوری فاضلاب در پنج شهر استان شامل یاسوج، دهدشت، گچساران، سی‌سخت و چرام در حال انجام است و برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای شبکه جمنع آوری فاضلاب در شهرهخای باشت و لنده در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه جمع آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه شهر دهدشت 80 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: حجم تصفیه‌خانه فاضلاب دهدشت 19 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، خط انتقال 3 کیلومتر و طول شبکه جمع آوری این پروژه  117 کیلومتر است.

لدنی نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه تصریح کرد: خرید و تملک 45 هکتار زمین برای احداث تصفیه‌خانه، احداث فاز اول تصفیه‌خانه به حجم 6200 متر مکعب در شبانه‌روز، اجرای خط انتقال فاضلاب به طول سه کیلومتر، اجرای 20 کیلومتر شبکه جمع‌آروی فاضلاب از جمله مهم‌تزرین اقدامات انجام شده در این زمینه است.

وی با بیان اینکه تاکنون 90 میلیارد ریال در طرح فاضلاب شهر دهدشت هزینه شده است، ادامه داد: برای تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شامل خطوط اصلی و فرعی به طول 97 کیلومتر و اجرای فاز دوم و سوم تصفیه‌خانه فاضلاب  دهدشت اعتباری بالغ بر530 میلیارد ریال مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مشارکت مردم و دستگاه‌های دولتی شهر دهدشت  در خرید انشعابات فاضلاب خانگی ضروری است،  اضافه کرد: باید از ظرفیتی که برای جمع آوری فاضلاب‌های خانگی در این شهر بوجود آمده برای بالا بردن سطح بهداشت عمومی شهر و جلوگیری از هدر روی آب بهره ببریم.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد