تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۲۰۰۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -
علی اکبر رحیم فر

تحول خواهان پیروز انتخابات مجلس

تحول خواهی یعنی تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور با استفاده از بستر، امکانات، چارچوب و روشهای قانونی. تحول خواهیبا عقلانی اندیشیدن و در پیش گرفتن میانه روی به دور از احساسات و تندروی بیشتر به دغدغه‌های روزمره و عادی مردم توجه می‌کند و نگاهی غالب جامعه محور به سیاست دارد. تحول خواهی صرفا متعلق به جناح خاصی نمی‌باشد و یک تحول خواه هم می‌تواند اصلاح طلب باشد و هم می‌تواند اصولگرا باشد. تحول خواهی هرچند در بطن و ذات اصلاح طلبی می‌باشد اما در جریان منتسب به اصولگرای کشور هستند افرادی که ضمن حفظ اصول خویش با دیدی عقلایی به مسایل و مشکلات کشور نگاه می‌کنند و رویکردی اعتدال گرایانه بسمت تحول خواهی دارند.
توجه صرف به توسعه سیاسی یا توسعه اقتصادی یا فرهنگی، اجتماعی جوابگوی مشکلات کشور نخواهد بود. توسعه‌ای مفید خواهد بود که همه جانبه و پایدار در سایه تعامل و اجماع باشد.
با فاصله گرفتن از آرمانگرایی محض و رفتن به سمت واقع گرایی با گفتگو، تعامل و اجماع حول شخصیت‌های معتدل و معقول همه جناح‌های سیاسی کشور می‌توان همگرایی و همدلی سیاسی در راستای حمایت از سیاست‌های دولت برای حل مشکلات کشور ایجاد کرد و اکثریتی را در مجلس بوجود آورد که به تحول خواهی و توسعه همه جانبه کشور کمک کند.
پس از توافق هسته‌ای فضای نشاط آور و امیدی در سطح جامعه بوجود آمده که مردم انتظار دارند مجلس آینده مجلسی باشد که به دغدغه‌ها و مشکلات آن‌ها بیشتر توجه شود و به دور از سیاست زدگی و دعواهای جناحی باشد. مجلسی که ضمن نظارت دقیق و قانونی بر عملکرد دولت به هنگام نیاز دولت با تصویب قوانین صحیح و منطقی دولت را در حل مشکلات جامعه یاری کنند و یا حداقل سنگ اندازی نکنند.
پیش بینی می‌شود ترکیب مجلس آینده ترکیبی تحول خواهانه متشکل از نیروهای معتدل و معقول جناح‌های مختلف با رویکرد اعتدالی و میانه رو باشد. مجلسی که مشکلات و خواسته‌های مردم را بشناسد و درک کند و به دولت کمک کند تا به شعار‌ها و وعده‌هایش بیش از گذشته عمل کند.
توجه و تاکید بر عدالت، رفاه، محیط زیست، اشتغال، کنترل تورم، مبارزه با فساد و صلح و آزادی در شعار‌ها و وعده‌های انتخاباتی و داشتن برنامه و راهکار برای توسعه همه جانبه و پایدار می‌تواند نقش تعیین کننده و موثری در پیروزی لیست‌ها و کاندیدا‌ها در انتخابات پیش رو داشته باشد. برای مردم این مهم نیست که کدام جناح سیاسی در قدرت باشد بلکه این مهم است که به نیاز‌ها و خواسته‌های واقعی آنان توجه شود. با توجه به عملکرد ناموفقی که تندرو‌ها در مجلس داشته‌اند فرصت مناسبی بوجود آمده که تحول خواهان بتوانند اکثریت مجلس را بدست بگیرند و بجای سیاست زدگی به توسعه و تحول بیاندیشند. پیروزی در مجلس آینده و داشتن عملکردی مناسب می‌تواند باعث شود که تحول خواهان اصلاح طلب برای گام‌های بعدی رسیدن به قدرت مسیر هموار و بهتری در پیش رو داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد