تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۲۰۰۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ احداث کلینیک تخصصی دهدشت به زمین زده شد

پروژه احداث کلینیک تخصصی دهدشت با اعتبار 40 میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

 

کلینیک تخصصی دهدشت پیش از ظهر امروز با حضور نماینده شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد، استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و مسئولان شهرستانی در محوطه بیمارستان امام خمینی کلنگ‌زنی شد.

رضا چمن در آیین کلنگ‌زنی این کلینیک با اشاره به گذار حوزه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: تا یک سال گذشته چیزی به نام کلینیک تخصصی در شهرهای بزرگ وجود نداشته است و چالش‌های هزینه‌های غیرمتعارف مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد کرده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که راه‌اندازی کلینیک‌های دولتی در مراکز شهرستان‌ها از اولویت‌های کاری مجموعه علوم پزشکی است تصریح کرد: با توجه به کمبود فضای فیزیکی، چاره‌ای جز استفاده بهینه از فضاهای موجود با تغییر کاربری در راه‌اندازی این مراکز درمانی نبود.

چمن با اشاره به تحولات درمانی از زمان اجرای طرح سلامت با اشاره به تامین 42 پزشک متخصص برای مراکز درمانی کهگیلویه افزود: 50 درصد این پزشکان طی یک سال اخیر تامین شده است.

وی همکاری استاندار و نماینده کهگیلویه در مجلس برای توسعه بهداشت و درمان و پیگیری اولویت‌های درمانی استان را مطلوب خواند و گفت: شهرستان کهگیلویه به لحاظ گستردگی حوزه تحت پوشش نیاز به کمک‌های بیشتری دارد.

چمن احداث کلینیک تخصصی با عتبار مصوبا 40 میلیارد ریالی را از جمله پروژه‌های توسعه‌بخش درمان این شهرستان عنوان و تصریح کرد: 10 میلیارد ریال از این اعتبار برای آغاز به کار پروژه وصول شده و موجود است.

این مقام مسئول زمان پیش‌بینی شده برای بهره‌برداری از کلینیک تخصصی دهدشت را 18 ماه دانست و ابراز امیدواری کرد این پروژه در مدت تعیین شده جهت ارائه خدمات به مردم آماده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این پروژه با یک هزار و 900 مترمربع زیر بنا قرار است در سه طبقه احداث شود.

 

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد