تاریخ درج خبر : 1394/07/19
کد خبر : ۵۲۰۰۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج:

سیمان بی کیفیت استان های همجوار را نخرید

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج با بیان اینکه واردات سیمان بی‌کیفیت به استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج موجب از بین رفتن بازار سیمان یاسوج شده است، گفت: مسئولان از ورود سیمان بی‌کیفیت به این استان جلوگیری کنند.

 

سیدیعقوب موسوی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای کارخانه سیمان یاسوج، اظهار کرد: کارخانه سیمان یاسوج از بزرگترین واحدهای صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد است که محصولات خوب و با کیفیت این کارخانه حتی به کشورهای عراق و افغانستان صادر می‌شد.

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج بیان کرد: متاسفانه در ماه‌های اخیر شاهد ورود سیمان بی‌کیفیت و نامرغوب از استان اصفهان هستیم که در پروژه‌های عمرانی که باید از مصالح باکیفیت استفاده شود، این سیمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: واردات سیمان از استان اصفهان موجب شده استقبال از سیمان مرغوب و با کیفیت یاسوج کاهش یابد و اگر این روند ادامه داشته باشد، موجب تعطیلی این کارخانه می‌شود.

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج با بیان اینکه استفاده از این نوع سیمان وارداتی موجب ضعف در زیرساخت‌های استان می‌شود، افزود: سیمان یاسوج با درجه مقاومت 425 تولید و در بازار عرضه می‌شود، اما مقاومت سیمان وارداتی 350 است که همین امر موجب ضعف در پروژه‌های عمرانی می‌شود.

موسوی عنوان کرد: روزانه 400 الی 500 تن سیمان بی‌کیفیت و نامرغوب از استان اصفهان وارد استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج و با قیمت پایین عرضه می‌شود، که این مساله موجب اشباع شدن بازار استان و از بین رفتن بازار محصولات سیمان یاسوج شده است.

وی با بیان اینکه رسالت ما تولید محصولات مرغوب و باکیفیت و عرضه آن به بازار است، عنوان کرد: واردات بی‌رویه سیمان از استان اصفهان موجب شده 11 هزار تن سیمان در انبارهای این کارخانه بماند.

مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج اضافه کرد: 250 نفر به صورت مستقیم در این کارخانه کار می‌کنند و بیش از یک‌هزار خانوار از کارخانه سیمان یاسوج ارتزاق می‌کنند که اگر روند واردات سیمان به استان متوقف نشود، این کارخانه در آینده‌ای نه چندان تعطیل و مشکلات حادی برای استان به وجود می‌آید.

وی تصریح کرد: از مسئولان ارشد استان می‌خواهیم که جلوی واردات سیمان بی‌کیفیت اصفهان به استان را گرفته، همچنین در پروژه‌های عمرانی خود از این مصالح استفاده نکنند تا مانع از تعطیلی این کارخانه شوند.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد