تاریخ درج خبر : 1394/07/20
کد خبر : ۵۲۰۱۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

روند افزایش مهاجرت در شهرستان کهگیلویه نگران کننده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد روند افزایشی مهاجرت در شهرستان کهگیلویه را نگران کننده دانست و گفت: باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود زیرا در صورت ادامه این روند باید منتظر بحران روستاهای خالی از سکنه بسیاری باشیم.

سید موسی خادمی ظهر دیروز در آئین کلنگ‌زنی کلینیک تخصصی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیریت استان جلوگیری از روند افزایشی مهاجرت در شهرستان کهگیلویه است و مدیریت این مهم را مهمترین هنر مدیران متولی می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی شهرهای استان پایه‌های برای کاهش رغبت مردم به مهاجرت وجود دارد، عنوان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد عمده فعالیت‌ها توسط دولت و بدنه اجرایی انجام می‌شود و به همین دلیل شاهد کاهش مهاجرت در شهر یاسوج هستیم.

خادمی ابراز کرد: گچساران از قدیم از شهرهای مهم و تولید کننده نفت و گاز است و پتانسیل خوبی برای نگهداری جمعیت دارد اما مسئولان باید دهدشت را مدیریت کنیم و آنچه تاکنون در دهدشت اتفاق افتاده نشان دهنده این است که ما خوب نتوانستیم کاری انجام دهیم و از آنچه که استعدادهای طبیعی دهدشت است درست استفاده کنیم و جمعیت را نگه‌داریم.

نماینده عالی دولت در کهگیلویه وبویراحمد افزود: در شهرستان کهگیلویه آنطور که حقش بوده کار نشده و در بخشی از کارها سرعت پیشرفت نسبت به سایر مناطق کمتر بوده است.

خادمی بیان کرد: وظیفه افراد  فرهنگی و سیاسی است که نگاه را به سمت  توسعه اقتصادی تا یکی دو دهه آینده افزایش دهند تا آثار آن در زندگی مردم پیدا شود.

وی یکی از راه‌های نجات شهرستان کهگیلویه را توسعه بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های مطلوب دانست و گفت: انتقال آب سد مارون برای آبیاری اراضی دیم از جمله مهمترین راهکارهای کاهش مهاجرت در این شهرستان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تامین آب شرب شهرهای گرمسیری استان شامل دهدشت، سوق، لنده و چرام به عنوان یکی از پروژه های مهم زیرساختی از سال آینده اجرایی می‌شود.

خادمی افزود: جاده پاتاوه سال 93، 26 میلیارد تومان اعتبار داشت ولی با تلاش‌های انجام شده این مسزان امسال به 50 میلیارد تومان افزایش یافت که به نوعی افزایش 100 درصدی دارد و البته از محل اوراق مشارکت نیز 40 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دهدشتی گفت:

    جناب استاندار متین می فرمایید کاملتر بفرما ما ونماینده قعلی واسبق نتوانستیم کاری بکنیم وجمعیت را نگه داریم.

    • دهدشتی گفت:

      کجایید واتس آپ ها فیس بوکی ها و… پس بیایید نظر دهید ریشه یابی کنید اگر آمریکا وهم پیمانانش ایران را به زمین نزدند شما شبکه های اجتماعی ایران را زمین گیر می کنید پر ببیننده ترین سایت استان فقط یک نظر دادن اما یه خبر در شبکه های اجتماعی روزی دهها مرتبه رد وبدل می شود.

پربازديد