تاریخ درج خبر : 1394/07/21
کد خبر : ۵۲۰۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشتازی کهگیلویه در مکانیزاسیون محصولات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: این شهرستان مقام اول کشت مکانیزه در استان کهگیلویه و بویراحمد را دارد.

 

عبدالله قیصری‌نسب ترویج کشت مکانیزه را از اولویت‌های مهم جهاد کشاورزی شهرستان دانست و اظهار داشت: سال زراعی گذشته 6100 هکتار از زمین‌های کشاورزی در این شهرستان به صورت مکانیزه زیر کشت رفت.

مدیر جهاد کشاورزی کهگیلویه از کسب مقام اول شهرستان در کشت مکانیزه در سطح استان خبر داد و افزود: امسال بنا داریم روند کشت مکانیزه را گسترش دهیم.

وی کشت مکانیزه گندم در شهرستان را به صورت کشت خطی گندم آبی، عمیق کار، کشت با دستگاه و کشت مستقیم عنوان کرد و افزود: بیش از 2 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی جهت دریافت تسهیلات بانکی کاشت و داشت به بانک عامل معرفی شد.

قیصری‌نسب سطح زیر کشت کهگیلویه را 45 هزار هکتار دانست و گفت: از این مقدار 30 هزار هکتار به گندم و 15 هزار هکتار به جو اختصاص دارد.

وی، توزیع بیش از 760 تن بذور اصلاح شده بین کشاورزان در 6 ماه اول سال 93 را یادآور شد و با بیان اینکه 260 هزار تن از نوع دهدشت گواهی شده و 252 هزار تن دهدشت مادری بوده است، تبیین کرد: حدود 230 هزار تن از بذور کوهدشت گواهش شده و مادری و 23 تن از نوع چمران گواهی شده بین کشاورزان شهرستان توزیع شد.

این مسئول با بیان این‌که کشت محصولات زراعی در سال گذشته در سطح 47 هزار و 197 هکتار انجام شده بود عنوان کرد: 28 هزار هکتار از نوع گندم دیم، 2800 هکتار گندم آبی، 15 هزار هکتار جو دیم و 500 هکتار جوی آبی زیر کشت رفت.

قیصری‌نسب سطح زیر کشت کلزای آبی و کلزای دیم را به ترتیب 157 و 26 هکتار عنوان کرد و گفت: 130 هکتار حبوبات از نوع عدس و باقلا و 50 هکتار پیاز در سال زراعی گذشته کشت شد.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد