تاریخ درج خبر : 1394/07/21
کد خبر : ۵۲۰۲۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تملک بافت تاریخی دهدشت نیازمند 23 میلیارد تومان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تملک بافت تاریخی دهدشت و تنگ سولک 23 میلیارد تومان نیاز داریم.

محمود باقری اظهار داشت: برای تملک بافت تاریخی دهدشت به میزان 19 هکتار به 23 میلیارد اعتبار نیاز داریم که امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده در سفر هیئت دولت این اعتبار پیش بینی شود.

وی با اشاره به اینکه به طور حتم باید برای احیای بافت تاریخی دهدشت باید 180 باب منزل را تملک کنیم، عنوان کرد: مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی بویژه مدیریت ارشد استان پیگیر تامین اعتبار لازم برای این مهم هستند و بنا داریم در سفر هیئت دولت به طور جد پیگیری شود.

باقری ابراز کرد: با کم‌کاری‌های گذشته بافت تاریخی دهدشت به محلی امن برای احشام تبدیل شده بود که دیوار کشی و محصور کردن این محیط به طور ویژه در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشار به اینکه شهر قدیم دهدشت(بلادشاپور) در مسیر پایتخت صفویه واقع شده بود، افزود: بافت تاریخی شهر دهدشت متعلق به دوران صفویه است در سال 64 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

باقری تصریح کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای تامین اعتبار مورد نیاز تملک بافت تاریخی دهدشت از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد