تاریخ درج خبر : 1394/07/22
کد خبر : ۵۲۰۳۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مرگ تدریجی، جنگل‌ها و مراتع گچساران

خشکسالی و وقوع آتش‌سوزی‌های پی در پی جنگل‌ها و مراتع شهرستان گچساران را با مرگ تدریجی مواجه کرده است.

 شهرستان گچساران یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که دارای منابع طبیعی و جنگل‌ها و مراتع بسیار وسیعی بوده است.

در حال حاضر بیش از 400 هزار هکتار جنگل و مرتع در شهرستان گچساران وجود دارد که از این میزان بیش از 100 هزار هکتار جنگل و بیش از 300 هزار هکتار مرتع بوده است.

خشکسالی و وقوع آتش‌سوزی‌های پی در پی در جنگل‌ها و مراتع گچساران متأسفانه این منابع طبیعی این شهرستان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و مرگ تدریجی، جنگل‌ها و مراتع گچساران را تهدید می‌کند.

خشکسالی جنگل‌ها و مراتع گچساران را تهدید می‌کند

در شش ماهه نخست آتش‌سوزی‌های متعددی در جنگل‌ها و مراتع گچساران رخ داده و این آتش‌سوزی‌ها به جنگل‌ها و مراتع این شهرستان خسارات بسیاری را وارد کرده است.

آتش‌سوزی‌های پیاپی اخیر در کوه‌ها و جنگل‌های گچساران سبب از بین رفتن و مرگ هکتارهای بسیاری از منابع طبیعی شهرستان شده و این یک زنگ خطر بسیار جدی است.

رئیس اداره منابع طبیهی و آبخیزداری گچساران در همین زمینه در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: متأسفانه خشکسالی جنگل‌‌ها و مراتع شهرستان گچساران را تهدید می‌کند.

فرهام جلیلی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی جنگل‌ها و مراتع در شهرستان گچساران خشکسالی بوده و متأسفانه خشکسالی جنگل‌ها و منابع طبیعی در این شهرستان را تهدید می‌کند.

وقوع آتش‌سوزی‌های پی در پی در جنگل‌ها و مراتع گچساران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران بر جلوگیری از خشکسالی جنگل‌ها و منابع طبیعی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: ضروری بوده که در این راستا همه همکاری و مشارکت داشته باشند.

جلیلی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال 8 فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان گچساران رخ داده و این آتش‌سوزی‌ها خسارات بسیاری به منابع طبیعی این شهر وارد کرده است.

وی افزود: در این آتش‌سوزی‌ها 240 هکتار از جنگل‌ها و مراتع در گچساران طعمه حریق شده و این آتش‌سوزی‌ها خسارات مالی بسیاری به منابع طبیعی این شهرستان وارد کرده است.

حفاظت از جنگل‌ها و مراتع نیازمند همکاری مردم است

جلیلی ابراز کرد: البته برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع و منابع طبیعی نیاز به همکاری و مشارکت مردم داریم و انتظار می‌رود که مردم شهرستان با ما در این زمینه همکاری داشته باشند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران به میزان منابع طبیعی نیازمند احیا در این شهرستان اشاره کرد و افزود: 250 هزار هکتار از منابع طبیعی گچساران نیازمند احیا است.

جلیلی خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 400 هزار هکتار جنگل و مرتع در شهرستان گچساران وجود دارد که از این میزان 100 هزار هکتار جنگل بوده و بیش از 300 هزار هکتار مرتع بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: امسال 8 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران اختصاص داده شده که این اعتبار در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

جلیلی افزود: این میزان اعتبار جهت حفظ و نگهداری و احیای منابع طبیعی شهرستان گچساران اختصاص داده شده است.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد