تاریخ درج خبر : 1394/07/22
کد خبر : ۵۲۰۳۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: با افتتاح کارخانه سیمان مارگون دوهزار شغل در استان ایجاد می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارخانه سیمان مارگون پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

داریوش دیودیده در سفر به بخش مارگون شهرستان بویراحمد در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت کارخانه سیمان پرداخت و گفت: کارخانه سیمان مارگون در حال حاضر صد درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات ساختمانی، نصب ماشین‌آلات، تأمین برق و بخش مکانیکی کارخانه به اتمام رسیده و در حال حاضر مشکل اساسی این کارخانه بحث تأمین آب است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای رفع این مشکل دو مکان برای تأمین آب این کارخانه در نظر گرفته شده و ما در حال رایزنی با شرکت آب منطقه‌ای، شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر مراجع ذیربط هستیم تا هم چاه آب در اختیار کارخانه قرار داده شود و هم آب انتقال و در اختیار کارخانه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌کند با رفع مشکل تأمین آب، هر چه سریع‌تر این کارخانه افتتاح و شروع به کار کند، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود کارخانه بزرگ سیمان مارگون پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

این مسئول با بیان اینکه عده‌ زیادی از مردم بیکار بخش مارگون در مراجعه به ما خواستار بهره‌برداری این کارخانه سیمان هستند، افزود: کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت تولید 3 هزار و 500 تن سیمان و بیش از 2 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نقش مهمی در توسعه و پیشرفت این شهرستان و استان دارد.

عملیات اجرایی احداث کارخانه سیمان از سال 88 در زمینی به مساحت 60 هکتار با سرمایه‌‌گذاری یک‌هزار و 500 میلیارد ریال در بخش مارگون بویراحمد آغاز شد که پیش‌بینی می‌شود این کارخانه بزرگ پایان سال 94 به بهره‌برداری برسد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد