تاریخ درج خبر : 1394/07/23
کد خبر : ۵۲۰۴۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد جان 250 نفر را نجات داد

مسوول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در این استان از سال 90 تاکنون جان 250 نفر را نجات داده است.

ساسان عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال 90 تاکنون 138 کلیه، 72کبد،18قرنیه،16پانکراس و شش روده کوچک در کهگیلویه و بویراحمد از بدن بیماران مرگ مغزی برداشت شده است.
وی اظهار کرد:در این مدت خانواده 73بیمار مرگ مغزی این استان به اهدای اعضای بدن بیماران مرگ مغزی رضایت داده اند.
عباسی بیان کرد: میزان رضایت خانواده های بیماران مرگ مغزی که در کهگیلویه و بویراحمد در سال 90 حدود 86درصد بوده است در سال جاری به 95درصد افزایش یافته است.
مسوول هماهنگی تیم پیوند اعضای کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: میزان رضایت خانواده ها به اهدای عضو در این استان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو و نیم درصد افزایش یافته است.
عباسی تصادف را مهمترین دلیل مرگ مغزی این بیماران ذکر کرد و افزود: سنین 15 تا 45 سال مهمترین سن اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد است اما امسال دو کودک نیز در میان اهداکنندگان عضو دیده می شود.
عباسی تصریح در ادامه کرد: 180 بیمار دیالیزی در این استان وجود دارد که 70 درصد آنها شرایط پیوند عضو را دارند.
وی گفت:امسال 16 اهدا اعضای حیاتی بدن در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است و اعضا برای پیوند به شیراز مرکز استان فارس ارسال شده است .
عباسی با اشاره این که اهدای عضو اهدای زندگی و نشاندن لبخند بر لبان بیماران نیازمند است میزان مشارکت مردم کهگیلویه و بویراحمد در این امر خداپسندانه را خوب ارزیابی کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد