تاریخ درج خبر : 1394/07/23
کد خبر : ۵۲۰۴۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگاه قضا در ایام محرم به اراذل و اوباش مرخصی ندهد

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان دستگاه قضا در این استان خواست در ایام محرم به اراذل و اوباش مرخصی داده نشود.

 

علی کاشانی صبح امروز در دیدار با دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اظهار کرد: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در راستای تامین امنیت این ایام آمادگی کامل دارد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته مشکلات ایام محرم سنوات گذشته احصاء شد تا با برنامه‌ریزی و هماهنگی از وقوع آن‌ها جلوگیری شود.

کاشانی از مشکلات سنوات گذشته ایام محرم در کهگیلویه و بویراحمد را نصب داربست‌های فلزی عنوان کرد و گفت: نصب داربست‌ها در این ایام باعث ایجاد بار ترافیکی بالایی در سطح خیابان‌ها می‌شود که سازمان تبلیغات اسلامی باید این وضعیت را بررسی کند و مسئولان هیئت‌ها را در این خصوص توجیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان اجرایی باید قبل از اجرای هر برنامه‌ای تلاش کنند که از هر گونه مشکل جلوگیری شود، گفت: ساعات تعطیلی هیئت‌های عزاداری باید مشخص شود و همچون سنوات گذشته که هیئت‌های عزاداری تا پاسی از شب مشغول عزاداری بودند نباشد.

این مسئول انتظامی در کهگیلویه و بویراحمد عدم رعایت ضوابط دینی توسط مداحان و ایجاد ترافیک هیئت‎های مذهبی را از دیگر مشکلات احصاء شده عزاداری‌های سنوات گذشته در مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تهدیدهایی که ممکن است هیئت‌های مذهبی را دچار مشکل و گرفتاری کند، گفت: درگیری‌های قومی و قبیله‌ای، پخش اعلامیه‌ها و توزیع غذاهای مسموم‌کننده هیئت‌های مذهبی را تهدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه متهم توزیع غذای مسموم سال گذشته شناسایی شد، گفت: احتمال جوسازی گروه‌های انحرافی وجود دارد که پلیس اطلاعات با حساسیت بیشتری بر کار هیئت‌های مذهبی نظارت می‌کند.

کاشانی ضمن تاکید به سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر برگزاری جلسه‌ مشترک هیئت‌های مذهبی و دستگاه‌های انتظامی و قضایی اظهار کرد: در این جلسه کارشناسان نیروی انتظامی تذکرات لازم را بیان می‌کنند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از ویژگی‌های خاص پلیس اطلاعات مقابله با اراذل و اوباش است که انتظار می‌رود دستگاه قضا در خصوص احضار اراذل و اوباش همکاری لازم را با پلیس اطلاعات داشته باشد.

این مسئول ارشد انتظامی در استان از مسئولان دستگاه قضا در کهگیلویه و بویراحمد خواست در ایام محرم به اراذل و اوباش مرخصی داده نشود.

کاشانی در پایان سخنان خود با اشاره به موضوع قمه‌زنی در ماه محرم اذعان کرد: بحث قمه‌زنی از موضوعاتی است که در ماه محرم شاهد آن هستیم که همواره مقام معظم رهبری بر جلوگیری و مقابله با این امر تاکید موکد دارند.

 

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد