تاریخ درج خبر : 1394/07/24
کد خبر : ۵۲۰۴۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

هیئت‌های عزاداری به نفع کاندیداها هزینه نشوند

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: با توجه به رسالت آموزشی و تربیتی آموزش وپرورش در امر تعلیم و تربیت این اداره حق دخالت در مسائل سیاسی را ندارد.
محمد مرادی در جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان ضمن اهمیت مسئله انتخابات امسال، اظهارکرد: بیشترین زحمت در ایام برگزاری انتخابات به دوش آموزش و پرورش است که امیدوارم این رسالت مهم را به با همکاری مضاعف به ستاد انتخابات شهرستان داشته باشند.

وی افزود: آموزش و پرورش بیشترین رسالت را در امر ترویج تعلیم و تربیت دارد چرا که تعلیم و تربیت دو مقوله به هم پیوسته‌اند که باید به بهترین سبک ممکن به دانش‌آموزان منتقل شوند.

رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید زمینه حضور حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کند تا انتخاباتی سالم برگزارشود.

وی تاکید کرد: با توجه به رسالت آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت این اداره حق دخالت در مسائل سیاسی را ندارد.

مرادی اظهارکرد: مسئولان هیئت های عزاداری باید در راستای امر به معروف و نهی از منکر که هدف اصلی امام حسین(ع) است قدم بردارند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: هیئت های عزاداری را به نفع کاندیدای احتمالی در انتخابات پیش رو هزینه نکنیم و خدای ناکرده از مراسم عزای امام حسین(ع) برای نامزدهای انتخاباتی سودجویی نشود.

وی تاکید کرد: همه ما باید زمینه حضور پر شور مردم را با جلب اعتماد آنان و اصل امانداری و صداقت رعایت کنیم و امیدواریم شاهد برگزاری انتخاباتی صحیح و سالم با همدلی و همزبانی بیشتر در شهرستان باشیم.

از سال ۸۴ تا کنون انقلابی در ساخت و ساز نمازخانه‎های مدارس صورت گرفت
معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: از سال ۸۴ تاکنون در بحث ساخت وساز نمازخانه های مدارس در سطح شهرستان لنده واقعاً انقلابی برای برپایی نماز در مدارس صورت گرفت.

محسن رحمانی‌پور معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده در جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان ضمن تسلیت بمناسبت شهادت سردار همدانی و فرارسیدن ماه محرم اظهارکرد: اصحاب رسانه موثر تری قشر در تقویت و توسعه فرهنگ نماز در جامعه هستند.

وی افزود: شرمنده نماز هستیم که نتوانستیم آن طور که در سندتحول بنیادین هست کاری کنیم البته کارهای زیادی شده است اما باتوجه به اهمیت مسئله نماز احساس می کنم کاری نشده است.

معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده تصریح کرد: از سال ۸۴تاکنون در بحث ساخت وساز نمازخانه های مدارس در سطح شهرستان لنده واقعاً انقلابی برای برپایی نماز در مدارس صورت گرفت.

وی تاکید کرد: با ساخت نماز خانه در تمام مدارس شهر لنده به استثنای دو مدرسه که بنا به تاکید کارشناسان نوسازی مداری بافت فرسوده معرفی شده و باید تخریب و بازسازی شوند همه مدارس دارای نمازخانه می باشند.

رحمانی پور اظهارکرد: بیش از ۹۵درصد نماز خانه های مدارس شهرستان لنده مفرش شده هستند که زمینه کار فرهنگی و فعالیت های مذهبی و قرآنی و برپایی نماز جماعت در مدارس فراهم است.

معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: برپایی نماز از مهمترین برنامه های اداره آموزش وپرورش براساس برنامه سند تحول بنیادن است که مدیران موظف به برپایی آن در مدارس هستند.

وی گفت: یکی از معضلات اساسی شهرستان لنده کمبود روحانی است که در ۱۴مسجد شهرلنده و کلیه مدارس شهرستان با این معظل جدی روبرو هستیم که انتظار است تبلیغات اسلامی نسبت به تامین روحانی جهت مساجد شهر ومدارس همکاری لازم را داشته باشند.

رحمانی پور یادآورشد: دبیران دینی و عربی و اندیشه های اسلامی و معلمان ابتدایی باید در خصوص ترویج فرهنگ نماز و تشویق دانش آموزان به نماز همکاری بیشتری با دبیران و معاونین پرورشی داشته باشند.

معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده اظهارکرد:آشنایی با مراجع تقلید، برپایی مسابقات نماز، پاکسازی نماز خانه ها، آشنایی عملی دانش آموزان با نماز وبرگزاری جشن تکلیف دانش آموزان از مهترین برنامه هایی است که در راستای تعالی و توسعه فرهنگ نماز در مدارس شهرستان لنده به گرفته می شود.

دبیر شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: همه ما قدردان شهدا باشیم وخوب بدانیم که شهدای ما ایستاده رفتند تا قامتمان در مقابل دشمن ایستاده بماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، سیف الله محمدی نسب دبیر شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده در جلسه شورای آموزش وپرورش این شهرستان لنده ضمن محکوم کردن فاجعه انسانی منا اظهارکرد: فاجعه انسانی منا که منجر به کشته شد حجاج پاک ایرانی و جهان اسلام شد نشان از بی کفایتی حکام سعودی است.

وی افزود: این جنایت مصداق روشن سوره فتح می باشد که به حقیقت به فاجعه انسانی در سرزمین منا در عربستان اشاره دارد.

دبیر شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده تصریح کرد: با توجه به عمق فاجعه و کشتار بی گناه مسلمانان به عقیده من این فاجعه انسانی از قبل طراحی شده بود.

وی تاکید کرد: سردار رشید اسلام سردار همدانی یکی از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران بود در سوریه برای تعالی و پیشرفت محور مقاومت به دست گروهک های تکفیری برای دفاع از اسلام و ادامه مقاومت اسلامی به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

محمدی نسب اظهارکرد: همه ما قدردان شهدا باشیم وخوب بدانیم که شهدای ما ایستاده رفتند تا قامتمان در مقابل دشمن ایستاده بماند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد