تاریخ درج خبر : 1394/06/24
کد خبر : ۵۲۰۴۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
غریب واحدی پور

    آهنگ صدای چوب خدا

سایت استان: غریب واحدی پور

عادت نداشته و ندارم نمک بر زخم کسی بریزم  که به هر طریق ممکن به قول معروف  یک مرتبه از عرش به فرش می رسد.
اما در سازمان محل کارم از رئیس با نفوذی خاطره تلخی در ذهنم شکل گرفت که اکنون اگرچه با خلع او برخی ها بر این اعتقادند که برای پرسنل تحت مسؤلیتش خوب کارکردِ. ولی در جریان ماجرایی که بعنوان معتمد سیستم قرار بود به دستور عوامل مافوق ستادگزارشی تهیه  کند علی رغم ژست های حق طلبانه;
اولا,با آنان که قرار بود در خصوص موضوع مصاحبه کند,نکرد
ثانیا,تمام آنچه را که مصاحبه شونده های گزینش شده او گفته بودند.بصورت مهندسی شده و کاملا برعکس گزارش کرد.
ثالثا,علی رغم تاکید خود بر محرمانه بودن و حتی توصیه های اکید به مصاحبه شونده ها برای عدم درز ماوقع, در حداقل زمان ممکن موضوع را بر خلاف تعهد و التزام سازمانی به فردی که قرار بود بخاطر شکایت شاکیانی دلسوز در مورد او گزارش منصفانه و بیطرفانه تهیه کند, گزارش کرد. بطریقی که سوژه هم بلافاصله با این ادعا که عده ای شکایت کرده بودند,غافل از اینکه بررسی کننده دوست من بود.عکس العملی نشان داد,که نمک پاشیدن بر زخم جانکاه دلسوزان متعهد بود.
خلاصه کلام اینکه ,بی شک با این اقدام  عمدی و سودجویانه عامل کاری شد که آثار سوء آن استمرار داشته و خدا می داند که دامنه عوارض آن برای سیستمی که سوگند خورده بود,پاسدار آن باشد. تا کجا و تا چه زمانی استمرار داشته  باشد.
بگذرم که همان موقع از بس که قضیه نگران کننده بود, در حالیکه که دیگر هیچ کاری از دستمان بر نمی آمد,فقط به سفارش دوستان یادداشت دردمندانه ای نوشته و در سایت شخصی خود و فضای مجازی منتشر کردم,زیرا متحیر شده بودیم که چرا چنین افرادی و آن هم در دولت تدبیرمعتمد سیستم می شوند.
فراتر اینکه ,حتی ادعای مبارزه با فساد متولی سیستمی که امثال این فرد از عناصر کلیدی آن بودند ,سوهان روح ما شده بود.
اما,اکنون شنیدن خبر برکناری او که گویا حتی با غرور ناشی از تبحر در قربانی کردن منافع سیستم به پای دوستان و لابد صاحب نفوذان  سودای ترقی و جلوس بر صندلی مدیر عاملی شرکتی بزرگ را هم در سر می پروراند,نه برای برکناری و به فرش رسیدن یک فرد بلکه برای دلگرم شدن به اینکه سیستم حساب و کتابی دارد,دردقلب و روح ما را تسکین می دهد.
علاوه بر آن دریافتیم که انگار واقعا چوب خدا صدا دارد و آرزو می کنیم که همواره  صدای دلنشین چوب خدا آهنگ تسکین دهنده قلب و روح دلسوزان و شیپور مرگ فرصت طلبان سوداگر باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد