تاریخ درج خبر : 1394/07/24
کد خبر : ۵۲۰۴۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سردار بوعلی: ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد را به کشور معرفی کنند

فرمانده ارشد نظامی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: عکاسان و فیلم‌سازان، ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد را به کشور معرفی کنند.

 

سردار یدالله بوعلی ظهر دیروز در آئین پایانی چهارمین جشنواره دوسالانه فیلم و سومین دوسالانه عکس بسیج هنرمندان که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: از همه دست‌اندرکاران این برنامه تشکر می‌کنم که فرصتی ایجاد کردند تا هنرمندان استان بتوانند هنر خود را به نمایش بگذارند.

فرمانده ارشد نظامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عکس دارای دو جنبه فنی و پیام است، اذعان کرد: آنچه به عکس مفهوم اصلی را می‌دهد تاثیر معنوی است که بر روح و ذهن بیننده گذاشته و باعث تغییر رفتار می‌شود.

وی عنوان کرد: عکاس باید همواره به دنبال انتقال پیام باشد تا بتواند عکسی کامل و جامع تهیه کند.

این فرمانده ارشد نظامی، انتقال پیام در عکس را نسبت به نقاشی سریع‌تر و صریح‌تر بیان کرد و گفت: این تفاوت به دلیل این است که نقاشی شکلی پیچیده از دنیای بیرون بوده اما عکس منطبق با واقعیتی است که انجام می‌گیرد و با روح ارتباط نزدیک‌تری دارد.

بوعلی در خصوص ارزش فیلم اظهار کرد: فیلمی ارزش دارد که بازیگر آن نقش خود را باور داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر بازیگر فیلم نقش خود را باور داشته و به آن اعتقاد داشته باشد، تاثیرگذاری آن بیشتر، ماندگارتر و انتقال پیام به بیننده سریع‌تر صورت می‌گیرد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: اگر بازیگر به نقش خود اعتقاد نداشته و آن را باور نکند مانند کسی است که حرفی را بزند اما خود معتقد به انجام آن حرف نباشد.

بوعلی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از همه هنرمندان در سراسر استان گفت: هنرمندان می‌توانند با نشان دادن واقعیت‌های نهفته استان از طریق فیلم و عکس ظرفیت، توانمندی و شخصیت فرهنگی آن را بالا برده و به همه معرفی کنند.

وی امیدواری کرد: با تلاش هنرمندان به خصوص بسیجیان جهت ارتقای فرهنگ ایرانی و اسلامی، استان ما به درجه‌ای برسد که در همه زمینه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حرف برای گفتن داشته باشد.

منبع: فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد