تاریخ درج خبر : 1394/07/25
کد خبر : ۵۲۰۵۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تخریب سیدباقر موسوی توسط تیم حامی بهرامی در شبکه های اجتماعی / تصویر

بویرنیوز:شاید بتوان محمد بهرامی را به عنوان اولین نامزد انتخاباتی مجلس دهم در کشور دانست ؛ چرا که وی در اولین روزهای پس از انتخابات نهم نشان داد که در تلاش برای کسب کرسی بهارستان است و در واقع از چهارسال پیش فعالیت های انتخاباتی خود را در حوزه بویراحمد و دنا دنبال کرد.

در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی که میدان در دست اصولگرایان بود و به نوعی شاهد رقابت درون طیفی بودیم ، بهرامی ابتدا راه احراز صلاحیت نشد ولی پس از پیگیری صلاحیت ایشان تایید گردید. وی چند روز مانده به انتخابات در کمال ناباوری اعلام کرد “جوهره من از اصلاح طلبی است.”

این سخن بهرامی با واکنشی مثبتی از سوی اصلاح طلبان همراه نشد و علیرغم تلاش های زیاد ایشان و همراهانش، هیچیک از چهره های اصلاح طلب حاضر به حمایت از وی نشدند ؛ برخی از فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز سکوت کردند و بعضی دیگر در ستاد نامزد دیگری فعالیت نمودند.

هیچکدام از چهره های اصلاح طلب حتی حاضر نشد بهرامی را در زمره این طیف سیاسی قرار دهد و حتی تلویحا وی را نیروی اصولگرایان می دانستند، چه برسد به اینکه از وی حمایت هم کنند و تیم حامی بهرامی که خود را بی دفاع در جریان اصلاح طلبی می دید سناریوهای متعددی برای اصلاح طلب سازی بهرامی پیاده کردند.

با تغییر دولت و جان گرفتن دوباره جریان اصلاح طلب و حمایت بهرامی از عارف موجب شد تا وی اعلام کند، مسئول بنیاد امید ایرانیان در استان است، اما رئیس میز منطقه کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر جلسه ای با اصلاح طلبان استان برگزار کرد و اتفاقا بهرامی به آن نشست دعوت نشده بود در حالیکه اصلاح طلبان شناخته شده استان حضور داشتند و این مسئول در بنیاد عارف وجود نمایندگی یا دفتر این حزب در کهگیلویه و بویراحمد را قویا تکذیب کرد.

123311

بهرامی یک بار اصلاح طلبی خود را متفاوت خواند، بار دیگر راه ندادنش را به جریان اصلاح طلبی تمامیت خواهی برخی اندک عنوان کرد و در ادامه این ماجراها حامیانش از وی به عنوان رهبر اصلاحات شهرستان نیز یاد کردند و باری هم برای نشان دادن خلوص اصلاحات در جوهره بهرامی، وی مدعی شد اگر سیدباقر بیاید دست از فعالیت می کشم.

 

اما در کما ناباوری خوشبینانه ترین پیش بینی سیاسی بهرامی که همانا عدم حضور سیدباقر بود غلط از آب درآمد، تا اینکه نوبت به بهرامی برسد تا ارادت خود را به سیدباقر نشان دهد و همانگونه که خود اعلام کرده بود کنار برود اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه عکس آن هم روی داد.

در همین حال خبر دیدار بهرامی با تاج گردون به رسانه ها درز کرد تا همه تلاش های اصلاح طلب سازی بهرامی توسط منتقدین سیاست های تاج گردون به باد انتقاد گرفته شود و حتی برخی از طرفدارانش نیز از وی دل بکنند.

تیم حامی بهرامی در ادامه سناریوهای خود دست به ابتکار عمل جدیدی زد و با ایجاد گروههای با نام و نشان اصلاح طلبی تلاش کرد چند محور را دنبال کند.

محور مهم این حرکت هماهنگ و گروه های همرهنگ در ابتدا این بود که انتقادات از سیدباقر شروع شود و وی را بخاطر برخی موضوعات مورد هجمه و انتقاد قرار دهند.

محور بعدی وانمود کردن نزدیکی تفکر موسوی و بهرامی بود بگونه ای که تفاوتی میان این دو نیست در حالی که در برخی پیام های خصوصی رد و بدل شده میان این تیم عملا با نام ” موسوی ها” از حامیان موسوی یاد شد که خود نشان از عمق اختلاف فکری میان این دو است، غافل قیاس این دو فرد از لحاظ سیاسی شوخی تلخی با موسوی بیش نیست.

12346اما با آب رفتن این تحرکات بازی جدید این تیم در گروههای که نام اصلاحات و عکس سیدباقر بر آن نقش بسته بود، تلاش برای القای ردصلاحیت موسوی و منجی سازی بهرامی بود که با واکنش های تند اصلاح طلبان این گروه ها همراه شد تا پروژه دیگر از این جریان سازی ها با شکست همراه شود.

یکی از چندصد پیام منتظر شده در این گروهها تفسیر جالبی داشت که نوشته بود: متاسفانه اخلاق آنقدر کمرنگ شده است که با نام و عکس سیدباقر موسوی برای ردصلاحیت وی تلاش می کنند و برای خودشان می خواهند برندسازی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ح،دلشاد...یان گفت:

  یا مهدی حاج مهدی …روشنفکر

 • ناشناس گفت:

  هرجا حرف از شجاعت زده میشه اسم دکتر نیکبخت و سید باقر هم باید بیاد

 • طاس احمدی گفت:

  درود به دکتر بهرامی

 • ناشناس گفت:

  درود بر شجاع ترین نماینده تاریخ بویراحمد حاج زارع

  • 11 گفت:

   ایما که شجاعتی ندیدیم

   • عضو کوچک ایران بزرگ گفت:

    واقعا درایت و کمال شما اینقدر ضعیف هست ک کم شجاعترین نماینده تاریخ بویراحمد را شجاعترین قلمداد میکنید. جای بسی تاسف است ک امروزه ک ی بچه 7 ساله دیگه با دسترسی به رسانه های گوناگون از همه خوب بد های رجال سیاسی آگاه است شما هنوز میگوید زارعی شجاع است، از دو حالت خارج نیست نظر شما1. یا وگوشت گا وخوییت 2. یا هم بخاطر منافع شخصی خودت اظهار نظر کرده ای.
    درست نیست !!!
    نظام مقدس جمهوری اسلامی شان منزلتش فراتر از این کوته فکری ها ست. ایشان در روند رشد و توسعه مرکز استان، در اشتغال زایی، در بعد فرهنگی و اقتصادی عملکرد شایسته و درخوری نداشتند. ضمنا خودم نیز از حامیانش بودم.

 • ناشناس گفت:

  با سلام وادب خدمت تحریریه محترم سایت وزین استان
  سایت1800shahid.ir با ارایه تمامی گزارش های یادواره های شهدا، دیدار با خانواده شهدا و … اماده همکاری خبری باسایت شما جهت انعکاس اخبارش در سایت شماست.
  لطفا از مطالب این سایت جهت نشر یاد شهدای استان بهره برداری لازم را ببرید.
  با سپاس

پربازديد