تاریخ درج خبر : 1394/07/26
کد خبر : ۵۲۰۵۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

حرف های جالب توجه دختر روشندل یاسوجی در روز عصای سفید + تصاویر

دختر روشندل یاسوجی عصای سفید را دوست و یاوری که راه را به او نشان می دهد دانست و از برخی نامهربانی های مسئولان و بی توجهی به قشر معلول و روشندل حرف زد و ماجراهایی که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

کلثوم رضایی دختر نوجوان روشندل یاسوجی از موفقیت های خودرزمینه حفظ قرآن گفت و افزود:درحال حاضر حافظ 15جزء قرآن کریم می باشم و توانسته ام مقام های استانی و ملی زیادی کسب کنم.

من هیچ وقت احساس شکست نکرده ام

وی گفت:با توکلی که بر خدا داشته ام تا الان هیچ وقت درزندگی ام احساس شکست نکرده ام واگرهم شکستی خورده باشم زودخودم راپیداکرده ودوباره از نوشروع کرده ام.

رضایی گفت:قطعا فردی باشرایط من با مشکلات زیادی در زندگی روبه رو می شود اما وقتی به خدا ایمان وتکیه گاهی مثل پدرومادر من داشته باشدخیلی راحت تر با مشکلات روبه رو می شود. من تا جایی که بتوانم کار هایم را خودم انجام می دهم وزحمت کارهایی که درتوانم نیست را پدر و مادرم می کشند.

یک فرد روشندل نیازی به احساس ترحم ندارد

دختر روشندل یاسوجی گفت:دیدگاه مردم درمورد افراد معلول نسبت به قبل بهتر شده است اما مردم باید این را بدانند که یک فرد معلول بیش از آنکه نیاز به ترحم داشته باشد مثل بقیه افراد عادی جامعه نیاز به درک ورعایت حقوق شهروندی این قشر دارد.

وی دررابطه باکسانی که بینایی خود را بعد از حادثه ای از دست می دهندگفت: باید توکل برخدا داشته باشند تا پذیرش این موضوع برای آنها  راحت تر شود ،هر چند سخت است که یک فرد اول بینایی داشته باشد و همه چیز راببیندوبعد نابینا شود اما بدانند شاید حکمتی در این اتفاق بوده که او از آن بی خبراست.

کلثوم رضایی

آموزش وپرورش نتوانسته آن طور که بایدنیاز های قشر مارا برطرف کند

این حافظ قرآن روشندل بابیان اینکه مسئولان بهزیستی استان توجه خوبی به قشر نابینایان دارد گفت:آموزش وپرورش در برطرف کردن نیاز های اساسی  ما کوتاهی می کند.مثل سرویس مدارس که باید من را جلوی درب خانه پیاده کند اما به فاصله 800 متری از خانه این کار را انجام می دهد و مادرم هرروز باید این مسیر را همراه من  می آمد و بر می گشت که با این شرایط پدرم مجبور است کارش را ترک کند وخودش من را به مدرسه ببرد و بیاورد.

مناسب سازی محیط برای معلولا باید جزءاولویت های دستگاه های اجرائی باشد

کلثوم رضایی گفت:با توجه به مناسب نبودن مکان های عمومی واداری استان ونبود مکان های تفریحی ورزشی مناسب برای قشر نابینایان  مسئولان باید بدانند که محیط مناسب برای معلولان جزحقوق شهروندی آن ها می باشد وباید مناسب سازی محیط  برای معلولان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

در اوقات فراغت مطالعه آزاددارم وقرآن می خوانم

دختر حافظ قرآن یاسوجی گفت:در وقت مدرسه که باید با درس خواندن ودراوقات فراغت هم با مطالعه آزاد وتماشای تلوزیون وقرآن خواندن وقتم راپر کنم.

وی گفت:عصای سفید مثل یک دوست ویاور همیشه توانسته است راه رابه من نشان دهدودرراه رفتن از او کمک می گیرم.

کلثوم رضایی دختر روشندل یاسوجی با 13 سال سن ومعدل 20 توانسته است 15 جزءاز قرآن کریم را حفظ ورتبه های برتر استانی و ملی در این زمینه کسب کند.با این شرایط پیشرفت درتحصیل وحفظ قرآن کریم برای این بانوی روشندل توجه هرچه بیشتر مسئولان را می طلبد.

یکهزار و  659نفر نابینا در استان کهگیلویه وبویراحمد وجوددارد که از این تعداد  692نفرزن و967 نفرمرد هستند.

از این تعداد 198نفردانش آموز و44نفردانشجو ،12نفرفارغ التحصیل کاردانی و24 نفرکارشناسی و 8نفر هم فارغ والتحصیل کارشناسی ارشد هستند.

23 مهر به نام روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نامگذاری شده است.

منبع: (ایل بانو)

کثوم رضایی

کثوم رضایی
کثوم رضایی
کثوم رضایی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد