تاریخ درج خبر : 1394/07/27
کد خبر : ۵۲۰۶۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -
تاجگردون مطرح کرد:

کهگیلویه وبویراحمد تنها باپول ازبن بست توسعه نیافتگی خارج نمی شود

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پول و اعتبار به تنهایی برای عبور از بن بست توسعه نیافتگی استان کافی نیست.

 غلامرضا تاجگردون شنبه شب در همایش اندیشکده استان افزود: یکی از مهمترین علت های عدم رشد این استان نبود دانش بوده است.

وی بر توسعه سریع علم در استان تاکید کرد و اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۵۰ واحد دانشگاهی ظرفیت توسعه علمی را دارد.

تاجگردون افزایش رقابت در عرصه توسعه علمی را مطلوب دانست و گفت: این به شرطی است که این رقابت رو به جلو باشد  و رقابت به تقابل نینجامد.

نماینده گچساران و باشت نبود پارک علم و فن آوری در استان را نگران کننده دانست و تصریح کرد: فرآیند تبدیل علم به تولید و تولید به تجاری سازی و رشد اقتصادی در این پارکها انجام می شود.

وی افزود: در این استان اگرچه محدودیتهایی در بخش های صنعت و منابع اعتباری، زمین و .. وجود دارد اما در زمینه دانش هیچ محدودیتی وجود ندارد.

وی با ابراز گلایه از بر زمین ماندن احداث پارک علم و فناوری استان گفت: این پارک چندین سال است که معطل زمین مانده و این در حالی است که جایی می بینیم یک تپه را ویران می کنند و یا چندین هکتار زمین تصرف می شود.

تاجگردون با بیان اینکه با آوردن پول و منابع اقتصادی رشد و توسعه استان اتفاق نمی افتد، اظهار داشت: اعتبارات این استان ۲.۵ برابر شده اما اگر دانش نداشته باشیم و بلد نباشیم این پول را درست مصرف کنیم، رشد و توسعه نخواهیم داشت.

وی بر توسعه علمی در زمینه هایی که مزیت نسبی استان است، تاکید کرد و گفت: باید مزیت های استان شناسایی و برمبنای آن توسعه شکل گیرد.

تاجگردون در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات بافت شهری در استان اشاره کرد و بیان داشت: در این استان همه چیز را بدون برنامه می سازیم و این موجب بروز مشکلات و کمبودهای عدیده ای در شهرهای استان شده است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی قدرتی گفت:

    این همه درآمد دولت به کجا می‌رود؟
    از لحاظ میزان ذخایر نفتی سومین کشور دنیا هستیم. در گاز هم دومین کشور دنیا هستیم. ده درصد معادن دنیا (فلزات، سنگ های قیمتی و …) هم در ایران است. دولت این همه درآمد دارد و با این حال همیشه ناله می کند و از مردم می‌خواهد که از دریافت یارانه انصراف بدهند.
    مبلغی را کارت به کارت می‌کنید و 500 الی 900 تومان از حسابتان کم می‌شود. می‌خواهید ببینید در کارت بانکی چقدر پول دارید 125 تومان از حسابتان کم می‌شود. حساب کنید در کل کشور چه درآمد بزرگی برای دولت ایجاد می‌کند.
    جمع هزینه های دریافت گذرنامه 150 هزار تومان است. یک خانواده 4 نفری باید 600 هزار تومان بپردازد تا گذرن

پربازديد