تاریخ درج خبر : 1394/07/27
کد خبر : ۵۲۰۶۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اورژانس بیمارستان یا صف توزیع کالا + تصاویر

اورژانس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در ساعت های مختلف مملو از جمعیتی است که بیماران آن یا بر اثر تصادف و یا به علت نزاع های دست جمعی زخمی و یا به شکل عادی بیمار شده اند و باید زمان زیادی در صف و نوبت پزشک بمانند تا آنها را معاینه کنند.
 در جهان کنونی انسان سالم، محور توسعه پایدار در جوامع بشری است و دولت ها موظفند خدمات درمانی و بهداشتی مطلوب را برای شهروندان فراهم کنند. در این میان در نظام جمهوری اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی امر سلامت در طول 30 ساله انقلاب اسلامی خدمات فراوانی انجام داده است. وجود مراکز بهداشتی و درمانی و خانه بهداشت در مناطق مختلف استان حکایت از توجه جدی دولت به امر سلامت دارد اما هنوز متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد خدمات بهداشتی و درمانی در حد مطلوب نیست.

 

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در مرکز شهر و در بیمارستان شهید بهشتی یک اورژانس دارد که نه تنها فضای فیزیکی آن جوابگوی مراجعه کنندگان است بلکه کیفیت خدمت رسانی در آن مطلوب نیست و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

 

در برخی از روزها ازدحام بیماران در اورژانس بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج و صف کشیدن پشت اتاق پذیرش به اندازی طولانی است که در نگاه اول صف های طولانی دریافت سبدکالا را به ذهن متبادر می کند و سالهای همچنان می گذرد و مسئولان فکری به حال وضعیت این اورژانس مرکزی و خدمات رسانی به مردم نکرده اند.

 

هرچند اورژانس بیمارستان های امام سجاد (ع)  و اورژانس بیمارستان شهدای گمنام در یاسوج به شهروندان خدمات رسانی می کنند اما به دلیل مسافت طولانی از مرکز شهر اورژانس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج برای بیماران و مردم یک اولویت برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی محسوب می شود.

 

اورژانس یاسوج در ساعت های مختلف مملو از جمعیتی است که بیماران آن یا بر اثر تصادف و یا به علت نزاع های دست جمعی زخمی و یا به شکل عادی بیمار شده اند و باید زمان زیادی در صف و نوبت پزشک بمانند تا آنها را معاینه کنند. واریز کردن هزینه ویزیت و دارو خودش حکایت دیگری دارد. دفترچه های بیمه روستایی را نیز پذیرش نمی کنند.

 

جوان دانشجویی که دفترچه بیمه روستایی به همراه داشت مسئول پذیرش به او گفت: باید در خانه های بهداشت مهر زده شود و بعد پذیرش کنم. آن دانشجوی جوان روستایی هم دفترچه را جلوی چشمان همه پاره کرد و به سطل انداخت و هزینه را آزاد حساب کرد. چرا برای روستائیان عزیز چنین وضعیتی هست مگر آنها چه جرمی مرتکب شده اند که دفترچه های آنها فقط در خانه های بهداشت اعتبار دارد.

 

شاید یک روستایی در منطقه یا شهر دیگری دچار کسالت شود و تا به محل خویش برگردد عمری باقی نباشد، آیا باید از بین برود و یا هزینه گزافی برای درمان بپردازد. روستائیان عزیز از مسئولان بهداشتی و درمانی و بیمه خدمات درمانی عزیز انتظار دارند به این وضعیت نابسامان دفترچه بیمه روستایی رسیدگی جدی کنند تا روستائیان شریف و نجیب نیز مثل بقیه افراد جامعه از این خدمات در همه جا بهره مند شوند.

 

گسترش فضای فیزیکی اورژانس یاسوج استفاده از کادر مجرب، بالابردن کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی و توجه جدی به بیماران اورژانسی از انتظارات به حق مردم است که از مسئولان امر انتظار می رود به این امر توجه داشته باشند.

منبع: صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد