تاریخ درج خبر : 1394/07/27
کد خبر : ۵۲۰۷۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه عکس «سباستیائو سالگادو» برای اولین بار در یاسوج گشایش یافت

نمایشگاه عکس «سباستیائو سالگادو» برای اولین بار در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گشایش یافت.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه ظهر شنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از عکاسان استان در نگارخانه باران برپا شد و تا سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان ایران دفتر یاسوج برپا شده،  ۳۳ اثر از این هنرمند عکاس بر روی دیوار رفته است.

سباستیائو سالگادو متولد هشتم فوریه 1944 برزیل است او که دکترای اقتصاد دارد در ابتدا یک اقتصاددان بود که در سال 1973 اقتصاد را رها کرده و به عکاسی روی می آورد توانست با به تصویر کشیدن وضعیت اسفبار مردمان قاره آفریقا موفق شد توجه جهانی را به این موضوع جلب کند.

این نمایشگاه از امروز تا سه آبان ماه در نگارخانه باران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد دایر است.

رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به نقش هنرمندان در هر جامعه گفت: هنرمندان می‌توانند با هنر خود مشکلات جامعه را به تصویر بکشند.

وی بیان کرد: هنرمندان استان با وجود محدودیت‌ها و تنگناهای اقتصادی با اراده و پشتکار کارها و برنامه های فرهنگی و هنری ارزشمندی انجام می‌دهند که قابل تقدیر است.

دهبانی پور با بیان اینکه امیدوارم برگزاری چنین برنامه‌هایی در استان تداوم داشته باشد، عنوان کرد: نباید تنها به جشنواره‌ها اکتفا کرد و هنرمندان باید در همه زمینه‌ها فعالیت و برنامه داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هنرمندان این استان تاکنون در زمینه‌های مختلف موفقیتهایی در عرصه ملی و بین‌المللی داشتند .

دهبانی پور تصریح کرد: با توجه به اراده و عزم جدی که در هنرمندان این استان وجود دارد در بخشهای فیلم، عکس، شعر، تئاتر و هنرهای تجسمی در عرصه های ملی و بین المللی هنرمند شرکت و موفقیتهایی نیز داشتند.

در این نمایشگاه کارگاه تخصصی عکاسی با حضور حسن غفاری 25 و 26 مهر ماه در نگارخانه باران برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد