تاریخ درج خبر : 1394/07/28
کد خبر : ۵۲۰۷۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری 12 شکارچی متخلف در دوهفته گذشته

رئیس محیط زیست شهرستان بویر احمد از دستگیری 12نفر متخلف شکار در دهه دوم وسوم مهرماه خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، کامبیز حسین پور با بیان این که مهرماه برای طبیعت استان ناخوشایند بود گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویر احمد در کمتر از دو هفته متاسفانه موفق می شوند 12نفر متخلف را که با استفاده از 9 قبضه اسلحه مجاز و 1 قبضه اسلحه غیر مجاز در مناطق حفاظت شده , شکار ممنوع و آزاد شهرستان بویر احمد اقدام به شکار 25 قطعه کبک 8 قطعه مرغابی و زنده گیری یک قطعه کبک را بنمایند گفت: مامورین یگان حفاظت این شهرستان 14 مهرماه حین گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع خرم ناز دو نفر متخلف را که با استفاده از دو قبضه اسلحه ساچمه زنی یک قطعه کبک را شکار کرده بودند را دستگیر نمایند.
حسین پور در ادامه به نحوه دستگیری متخلفان شکار مرغابی اشاره کرد و گفت: مامورین این شهرستان در تاریخ 15مهر حین گشت و کنترل در حاشیه رودخانه بشار موفق می شوند سه نفر متخلف را که با استفاده از سه قبضه اسلحه 7 قطعه مرغابی را شکار کرده بودند را دستگیر و اعمال قانون نمایند .
این مسئول در محیط زیست شهرستان بویر احمد ضمن تشکر از همکاری مردم و دستگاه انتظامی لوداب در اعمال قانون و همکاری با این اداره گفت : طی گزارش های مردمی در شهرستان لوداب مامورین یگان حفاظت این شهرستان در مورخه 21 /7/94 موفق می شوند طی حکم تفتیشی از یک خانه 5 قطعه کبک کشته کشف و ضبط نمایند . همچنین در این روز طی تماس تلفنی مردمی مبنی بر شنیدن صدای گلوله در منطقه شکار ممنوع دشت مداب (خرم ناز) مامورین یگان حفاظت این شهرستان فورا” به محل اعزام که موفق می شوند سه نفر متخلف را که با استفاده از سه قبضه اسلحه 10قطعه کبک شکار کرده بودند را دستگیر نمایند .
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بویر احمد در ادامه به روز 25مهرماه که روز پر کاری برای مامورین این شهرستان اشاره کرد و گفت : در این روز مامورین موفق می شوند در منطقه شکار ممنوع خرم ناز یک نفر متخلف را که با استفاده از یک قبضه اسلحه غیر مجاز 8قطعه کبک شکار کرده بود را دستگیر نمایند .در ادامه ماموریت این روز در منطقه شکار ممنوع دشت مداب مامورین موفق به دستگیری یک نفر متخلف دیگر که با استفاده از یک قبضه اسلحه یک قطعه کبک را شکار کرده بود می شوند . و اعمال قانون نمایند .
حسین پور در ادامه به گشت زنی های مامورین در حاشیه رودخانه بشار در همین روز گفت . مامورین در ادامه ماموریت پرکار خود موفق می شوند در حاشیه رودخانه بشار یک نفر متخلف را که با استفاده از یک قبضه اسلحه یک قطعه مرغابی را شکار کرده بود را دستگیر نمایند .
حسین پور در ادامه به اجرای حکم تفتیش دوم در تاریخ27 مهر در شهرستان لوداب اشاره کرد و گفت : مامورین در اجرای این حکم موفق می شوند از یک باب منزل یک قطعه کبک شکارشده کشف و ضبط نمایند.
حسین پور ضمن انتقاد از کثرت شکار در این ماه گفت : با توجه به اینکه در سنوات گذشته از طرف سازمان مرکزی پروانه شکار محدود شده و از طرفی گشت زنی های مامورین افزایش یافته به تبع اینها با افزایش وحوش مواجه شده ایم که این افزایش باعث هنجار شکنی بعضی از متخلفین شده و سبب افزایش شکار شده است.
این مسئول در ادامه ضمن تشکروتقاضااز مردم بدلیل همکاری با محیط زیست در جهت حفظ آن به پرونده متخلفین اشاره کرد و گفت : برای تمامی متخلفین پرونده هایی تشکیل و به همراه الات جرم مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سید مصطفی عبدالهی گفت:

    مدیران محترم شکارچیانی که در کوهها کارخانه شن و ماسه راه انداخته اند و عرصه را بر وحوش و پرندگان تنگ کرده اند را با دستگیر کنند نه کسی که 1قطعه کبک شکار کرده است. و…

پربازديد