تاریخ درج خبر : 1394/07/28
کد خبر : ۵۲۰۷۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تخلف کارکنان راه و شهرسازی در مسکن مهر استان

استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت ۸۵۰ واحد مسکن مهر این استان که بنا به دلایل مختلف و با تخلف آشکار برخی پیمانکاران رها شده اند، تاکید کرد.

سید موسی خادمی در شورای مسکن کهگیلویه وبویراحمد افزود: از تمامی راهکارهای قانونی و اختیارات دولت ،مدیرت اجرایی استان و با همکاری دستگاه قضایی برای احقاق حق متقاضیان این تعداد مسکن مهر که بیشتر آنان نیز خانواده های فقیر و کم بضاعت هستند استفاده خواهیم کرد.
وی بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی موظف است با همکاری سایر دستگاه های نظارتی و با اهرم های مختلف قانونی در اسرع وقت و کمتر از یک ماه نسبت به تعیین تکلیف پیمانکاران متخلف در این پروژه مسکن مهر اقدام کند.

اجازه نمی‌دهیم عده‌ای سودجو حق مردم را تضییع کنند
وی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد عده ای سودجو با بی مسئولیتی حق مردم و دولت را تضییع و به اعتبار و جایگاه سایر پیمانکاران خدشه وارد کنند، افزود: یکی از مشکلات و دغدغه های جدی دولت در همه استان ها نیز وضعیت مسکن مهر است.
خادمی همچنین نسبت به وضعیت واحدهای مسکن در برخی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان و اجرای برخی طرح های ویژه در این راستا خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش بانک‌های عامل استان برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان شد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات برای یک هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی در مناطق مختلف استان و تعهد بانک ها در این زمینه ، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک های عامل با هماهنگی و تعامل نسبت به پرداخت تسهیلات این تعداد واحد تا اواخر سال جاری اقدام کنند.
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: در حالی که بخش عمده‌ای از وقت جلسه شورای مسکن در استان به حوزه مسکن مهر اختصاص دارد اما تاکنون تغییرات اساسی در راستای حل مشکل ان در استان صورت نگرفته است.
پژمان نیک اقبالی افزود: رها شدن بیش از ۸۵۰ واحد مسکن‌مهر از سوی پیمانکاران، نبود برخی زیرساخت‌های لازم در برخی سایت های مسکن مهر از جمله شهرک ولایت و مسکن مهر دهدشت و موضوع افزایش سهم تسهیلات متقاضیان از مبلغ ۲۵۰ میلیون به ۳۰۰ میلیون ریال از مهمترین دغدغه‎های جدی در حوزه مسکن مهر این استان است.
وی با اشاره به مشکلات مربوط به ایجاد برخی زیرساخت ها از جمله نصب انشعابات آب، برق و گاز در سایت‌های مسکن مهر استان، گفت: مقرر شد این موضوع در نشستی با حضور دستگاه های خدمات رسان، راه و شهرسازی و با نظارت حوزه معاونت عمرانی استانداری بررسی شود.

تخلف برخی از کارکنان راه و شهرسازی در مسکن مهر
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: از مجموع حدود پنج هزار و ۱۲۶ واحد مسکن مهر در این استان یک هزار و ۸۰۰ واحد آن تاکنون به متقاضیان تحویل داده شده است.
حسن فدایی افزود: یک هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز آماده تحویل به متقاضیان هستند که با اتمام برخی زیرساخت ها تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.
وی با اشاره به ۸۵۰واحد مسکن مهر رها شده و راکد مانده در سطح استان نیز گفت: حدود ۲۰پیمانکار مسکن مهرکهگیلویه وبویراحمد بنا به دلایل مختلف از دولت گذشته تاکنون این تعداد واحد را نیمه کاره رها کرده اند.
فدایی افزود: مشکل اساسی در این راستا واگذاری قطعی این واحدها به متقاضیان و ادره کل راه و شهرسازی است که این پیمانکاران با توجه به قرارداد سه جانبه هم اکنون مدعی هستند که هیچ تعهدی در قبال ادامه کار و اتمام این واحدها ندارند.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده این پیمانکاران نیز مبلغ بیش از ۴۰میلیارد ریال نیز از متقاضیان بابت کارهای انجام نشده در ساخت این واحد ها دریافت کرده اند.
فدایی یاداور شد: البته با پیگیری های انجام شده میزان مبلغ باقی مانده و مطالبات متقاضیان از این پیمانکاران به حدود ۱۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی با بیان اینکه معضل و چالش های موجود مسکن مهر کهگیلویه وبویراحمد مربوط به دولت گذشته است و رویکرد دولت یازدهم نیز سعی بر رفع موانع موجود است، گفت: قراردادهای مربوط به ساخت مسکن مهر در این استان خلاف قانون بوده است.
وی تصریح کرد: ساخت مسکن مهر در استان های مختلف یا به صورت قرارداد سه جانبه، یا تعاونی و یا خود مالکی است که تمامی قراردادها و واحدهای مربوط به خودمالکی ها بدون کمترین مشکلی به نتیجه رسیده است.
وی افزود: بیشترین مشکلات مربوط به ساخت مسکن مهر در کشور بویژه این استان مربوط به قراردادهای سه جانبه است که حتی سهل انگاری و تخلف برخی کارکنان راه و شهرسازی نیز در آن مشهود و آشکار است.
وی یکی دیگر از مشکلات مربوط به مسکن مهر این استان را سهم باقی مانده برخی متقاضیان در زمینه افزایش تسهیلات اعلام کرد و افزود: هر متقاضی باید بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون ریال به بانک مسکن بابت افزایش سهم تسهیلات پرداخت کند که تاکنون این مهم نیز انجام نشده است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد