تاریخ درج خبر : 1394/07/28
کد خبر : ۵۲۰۸۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تجهیز دو محورشریانی استان به دوربین‌های مداربسته

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: دو محور پرترافیک یاسوج – اصفهان و یاسوج – بابامیدان در این استان به دوربین های مدار بسته کنترل سرعت تجهیز شدند.
علی خوان پایه با اشاره به اهمیت نظارت هوشمند برجاده های پرتردد برای کاهش تلفات سوانح جاده ای افزود: این دوربین ها تخلفات رانندگی را به طور شبانه روزی ثبت و برای اعمال قانون در اختیار متولیان قرار می دهد.
وی با یادآوری کمبود جاده های چهارخطه و وجود جاده های مواصلاتی پرتردد در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حرکت با سرعت مطمئنه بهترین راهکار برای کاهش خسارات تصادفات جاده ای است.
خوان پایه تصریح کرد: تجهیزساختمان های دستگاه های اداری متولی مانند حمل و نقل و پایانه و راه و شهرسازی به دوربین های تصویری برای کنترل و نظارت بر جاده ها از دیگر برنامه های اجرا شده با هدف کاهش خسارات ناشی از تصادفات جاده ای در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی همچنین از اجرای طرح ایمن سازی فیزیکی و فرهنگی مدارس حاشیه راه های اصلی و فرعی این استان همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.
وی گفت:این طرح در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری برای نهادینه کردن فرهنگ رعایت حقوق شهروندی اجرا شد.
خوان پایه بیان کرد: در این طرح و در بخش نرم افزاری آموزش مفاهیم ترافیک، اهدای تجهیزات ایمنی مانند لباس و کیف شبرنگ دار، کتاب های آموزشی، نوشت افزار با پیام های ایمنی و بازی های آموزش ترافیکی رایانه ای بین دانش آموزان توزیع شده است.
وی نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی، نصب علایم افقی و عمودی شامل چراغ خطر و خط کشی عابر پیاده را از بخش های سخت افزاری این طرح ذکرکرد.
بر اساس آمار، جاده یاسوج به اصفهان پرخطرترین جاده مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد است و 120 نفر در چهار سال گذشته بر اثر سوانح رانندگی این مسیر جان خود را از دست داده اند.
به گفته مسوولان پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد انحراف به چپ و رعایت نکردن سرعت مجاز بیشترین عوامل تصادف خودروها در شش ماهه نخست امسال بوده است.
این مسوولان می گوبند: 30درصد از تصادف های امسال این استان به دلیل انحراف به چپ و 21 در صد هم تخطی از سرعت مجاز بوده است.
خودروهای سواری با 70درصد بیشترین آمار تصادف را در سال جاری داشته اند.
مسوولان پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد 33 درصد از سوانح رانندگی ثبت شده سال 94 را ساعات ابتدایی شب اعلام کرده اند.
استان کهگیلویه و بویراحمد حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب غربی ایران قرار گرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد