تاریخ درج خبر : 1394/07/29
کد خبر : ۵۲۰۸۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شوک بزرگ به جریان اصولگرایی در بویراحمد و دنا در آستانه انتخابات مجلس

حدود یکماه دیگر ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام می گیرد و این در حالیست که تقریبا همه رجل سیاسی کهگیلویه و بویراحمد به نوعی تمایل خود را برای رقابت صندلی سبز بهارستان نشان داده اند.

در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا که تعدد کاندیداها به چشم می خورد، جریان اصولگرایی تاکنون موفق به انتخاب گزینه نهایی نشده است و گزینه های اعلام شده این طیف سیاسی از نتیجه نشست های متعدد همواره نام های مختلفی بوده و حاشیه های فراوانی را به دنبال داشته است.

اما در این میان محمدرحیم دهراب پور در گفتگو با «بویر نیوز» بیان داشت در حال مقدمه چینی است که وارد عرصه انتخاباتی شود و قطعا در انتخابات مجلس کاندیدا خواهد شد.

حضور دهراب پور قطعا به مذاق جریان اصولگرای سنتی که دهراب پور خود از بزرگان این جریان است خوش نخواهد آمد و البته غلام محمد زارعی نماینده کنونی نیز به دلیل نسبت قومی با وی و همچنین حمایت دوره گذشته دهراب پور، از این اتفاق خوشحال نخواهد بود.

دهراب پور بر خلاف تعصبات قومی در انتخابات هفتم مجلس از هدایت خواه حمایت کرد و پس از آن نیز با ریاست ستاد احمدی نژاد در استان به پیروزی شیرینی در انتخابات ریاست جمهوری رسید.

اما اوضاع آنگونه که دهراب پور میخواست بر وقف مرادش نبود و گذر از هدایت خواه توسط وی در جریان اصولگرایی کلید خورد و قهر وی باعث ایجاد شکاف در جریان اصولگرایی شد.

دهراب پور یکبار دیگر توانست با حمایت از زارعی خود را در صف برندگان انتخابات مجلس قرار دهد اما با برآورده نشدن انتظاراتش بازهم به جمع منتقدین پیوست.

ناکامی دهراب پور در انتخابات شورای شهری که ریاست آن را بر عهده داشت و از طرفی شکست جریان متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری باعث شد تا تصور شود وی تا مدت ها از سیاست دور بماند.

اعلام حضور وی در انتخابات را می توان از چند منظر حائز اهمیت دانست و در وهله اول باید حضور دهراب پور را به نفع کاندیدای جریان اصلاح طلب دانست چرا که با تشتت در جریان رقیب عملا آرا تقسیم می شود و کار راحت تری برای عبور از رقیب دارد.

از طرفی می توان اعلام حضور دهراب پور را به عنوان یک شوک بزرگ به جریان اصولگرایی دانست چرا که وی که در نشست ها و جلسات این جریان نقش خود را کمرنگ می دید و در حالی که هنوز گزینه اصولگریان مشخص نشده است، با این اقدام  عملا یک قدم جلوتر از جریان همفکرش رفت زیرا به اکنون وی تنها کاندیدای جریان اصولگرایی است.

اما می توان مهمترین پیام کاندیداتوری دهراب پور را طعنه به جریان اصولگرایی دانست بدین معنا که جریانی که وی سال ها برای آن زحمت کشید اکنون بی مشورت با وی برای معرفی گزینه اصولگرایی نشست برگزار می کند و پا پیش گذاشتن دهراب پور قطعا برنامه های این طیف را تحت شعاع قرار خواهد داد و بخاطر وزن اصولگرایی وی، کاندیدای این جریان علاوه بر رقبا باید با خودی ها هم رقابت کند.

ترس و واهمه اصولگرایان ناشی از کاندیداتوری دهراب پور آنچنان زیاد بوده است که یک روزنامه محلی نزدیک به ستار هدایت خواه نتوانسته ناراحتی خود را پنهان کند و ضمن اذعان به سوابق وی، به شدت از مواضع و قهرهای حاشیه ساز ایشان انتقاد کرده است.

باید منتظر ماند و در روزهای آینده دید که حرکت اصولگرایان نقطه تقابلی با دهراب پور خواهد داشت و یا بی تفاوت به راه خود خواهند رفت اما چیزی که قابل پیش بینی است اینکه در اعلام گزینه نهایی اصولگرایان نام رقیبی به نا محمدرحیم دهراب پور تاثیر زیادی خواهد داشت با این تحلیل که این جریان حتی اگر امید پیروزی نداشته باشد اما با رای حداقلی هم بازنده نباشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد