تاریخ درج خبر : 1394/07/29
کد خبر : ۵۲۰۸۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف کالای قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد 45درصد افزایش یافت

جانشین فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشف کالای قاچاق در این استان شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45درصد افزایش یافته است.

مهدی انصاری روز سه شنبه افزود: شش ماهه نخست سال جاری 500 متخلف قاچاق کالا در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر و 150 دستگاه خودرو توقیف شده است.
وی ارزش ریال این میزان کالا را 115میلیارد ریال برآورد کرد.
جانشین فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: متخلفان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به دادسراها و تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
انصاری بیان کرد: پوشاک، مواد آرایشی و گوشی تلفن همراه عمده ترین کالاهای کشف شده امسال در این استان بوده است.
وی با یادآوری این که بر اساس بررسی میدانی انجام شده از سوی پلیس بیشترین تعداد قاچاقچیان شناسایی شده در کهگیلویه و بویراحمد غیر بومی هستند.
انصاری اظهار کرد: بیشتر کالاهای کشف شده از بندرهای جنوبی ایران به قصد استان های مرکزی در حرکت بوده اند که توقیف شده اند.
وی ابراز کرد: گشت های مستمر پلیسی و ناامن کردن گلوگاه های پرخطر را از جمله اقدامات پلیس برای مبارزه با کالا و ارز در کهگیلویه و بویراحمد برای قاچاقچیان است.
انصاری با اشاره به آثار منفی مصرف کالاهای قاچاق در سلامت مردم و از دست رفتن فرصت های شغلی تصریح کرد: کاهش این پدیده اجتماعی مستلزم مشارکت مردم، رسانه های ارتباط جمعی و دستگاه های اجرایی است.
انصاری بر تبلیغات و اطلاع رسانی از سوی رسانه های ارتباط جمعی برای مصرف کالای داخلی تاکید کرد.
انصاری راه اندازی اداره تملیک برای نگهداری کالای قاچاق را از برنامه های اجرا شده دولت در این استان برای کاهش آثار منغی کالاهای قاچاق است.
وی گفت: تاکنون محموله های قاچاق کشف شده به اداره تملیک شیراز مرکز استان فارس ارسال می شد که بارهای محموله های مواد غذایی تا رسیدن به مقصد فاسد می شدند.
به گفته متولیان ایجاد ایستگاه های ثابت بازرسی در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.
کارشناسان بهبود کیفیت کالاهای ایرانی را از راهکارهای کاهش مصرف کالای قاچاق می دانند.
براساس آمار سالانه 25میلیارد دلار کالاهای قاچاق در کشور کشف می شود که باعث از دست رفتن یک میلیون و 500 فرصت شغلی است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد