تاریخ درج خبر : 1394/07/29
کد خبر : ۵۲۰۸۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رییس کمیته امداد کشور : برجام پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی بود

رییس کمیته امداد کشور گفت: برجام پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی بود.

 پرویز فتاح صبح سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: به رغم صحبت ها و انتقاداتی که برخی در داخل دارند، ملت های مسلمان برجام را یک پیروزی بزرگ برای نظام اسلامی می دانند.

وی به سفر خود به کشور عراق اشاره کرد و اظهار داشت: عراقیها می گفتند که ایران عجب کشور قدرتمندی است.

فتاح تاکید کرد: نباید به واسطه برجام شکاف و معبری برای نفوذ دشمن در کشور ایجاد شود و لازمه آن داشتن اقتصادی متکی به داخل و در شأن نظام اسلامی است.

وی ولایت فقیه را نعمتی بزرگ برای کشور دانست و گفت: مقام معظم رهبری تنها نجات بخش ایران نیست بلکه همه ملت های مسلمان به ایشان امید بسته اند.

وی تصریح کرد: با وحدت، همدلی و ولایتمداری و تبعیت همه مسئولین، این مشکلات اقتصادی قابل حل است.

رییس کمیته امداد کشور مشکلات اقتصادی را تاثیر گذار در زندگی مردم دانست و بیان کرد: بعد از 35 سال از انقلاب در شأن نظام نیست که محرومیت در برخی مناطق وجود داشته باشد.

فتاح اظهار کرد: تا ریشه های اقتصادی درست نشود، فقر باز تولید می شود و باید این پایه اقتصاد درست شود تا شاهد تولید فقر نباشیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد مشکلاتی همچون، بیکاری و تورم را نمی تواند درمان کند، افزود: این نهاد پس از بوجود آمدن فقر سراغ آن می رود و توان پیشگیری از تولید آن را ندارد.

فتاح تصریح کرد: اگر جلوی تولید فقر گرفته شود، به تبع آن افراد افراد تحت پوشش این نها نیز کمتر می شود.

کمیته امداد در مباحث سیاسی دخالت نمی کند

رییس کمیته امداد کشور همچنین به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه نگاه فرهنگی در کمیته امداد اشاره کرد و گفت: کمیته امداد علاوه بر دستگیری نیازمندان بر نگاه فرهنگی و انقلابی هم تاکید دارد.

فتاح همچنین گفت: این نهاد در مباحث سیاسی و انتخاباتی به هیچ وجه دخالت نخواهد کرد.

وی افزود: از ما نیز خواسته شده که این نهاد در مباحث سیاسی دخالت نکند. دولت هم در این زمنه نگران بود که گفتم امکان ندارد کمیته امداد به این مباحث ورود پیدا کد.

وی رابطه این نهاد با دولت را خوب و منطقی دانست و اظهار داشت: دولت انصافا از کمیته امداد حمایت می کند و مجلس هم نگاه حمایتی دارد و نسبت به قشر محروم جامعه حساس است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد