تاریخ درج خبر : 1394/07/30
کد خبر : ۵۲۰۹۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری ۱۲ شکارچی متخلف در بویراحمد

رئیس محیط زیست بویراحمد از دستگیری ۱۲ شکارچی متخلف در مهرماه سال جاری خبر داد.

کامبیز حسین‌پور اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد در مهرماه امسال موفق شدند ۱۲ نفر متخلف را که با استفاده از ۹ قبضه اسلحه مجاز و یک قبضه اسلحه غیرمجاز در مناطق حفاظت شده شکار ممنوع و آزاد شهرستان بویراحمد اقدام به شکار ۲۵ قطعه کبک، هشت قطعه مرغابی و زنده‌گیری یک قطعه کبک کرده‌اند را دستگیر کنند.

رئیس محیط زیست بویراحمد افزود: مأموران یگان حفاظت این شهرستان در تاریخ ۱۴ مهرماه حین گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع خرم‌ناز دو نفر متخلف را که با استفاده از دو قبضه اسلحه ساچمه‌زنی یک قطعه کبک را شکار کرده بودند را دستگیر کنند.

حسین‌پور در ادامه به نحوه دستگیری متخلفان شکار مرغابی اشاره کرد و گفت: سه نفر متخلف در حاشیه رود بشار با استفاده از سه قبضه اسلحه هفت قطعه مرغابی را شکار کرده بودند را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.

این مسئول در محیط زیست شهرستان بویراحمد با تقدیر از همکاری مردم و دستگاه انتظامی لوداب در اعمال قانون و همکاری با این اداره تصریح کرد: طی گزارش‌های مردمی در شهرستان لوداب مأموران یگان حفاظت با در دست داشتن حکم بازرسی از یک خانه پنج قطعه کبک شکار شده کشف و ضبط کنند.

حسین‌پور با انتقاد از کثرت شکار در این ماه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته از طرف سازمان مرکزی پروانه شکار محدود شده و از طرفی گشت‌زنی‌های مامورین افزایش یافته و به تبع اینها با افزایش وحوش مواجه شده‌ایم که این افزایش باعث هنجار‌شکنی بعضی از متخلفین شده و سبب افزایش شکار شده است.

این مسئول افزود: برای تمامی متخلفین پرونده‌هایی تشکیل و به همراه آلات جرم مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد